Düşük TYT matematik netleri ile sayısal derecesi yapılabilir mi?

AxelSeh

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bazılarınıza belki bu soru çok saçma gelecek ama ciddi anlamda çalışan birisi olarak takıntı yaptım artık, bu da çalışmalarımı olumsuz etkiliyor.

TYT matematik netlerim 30 civarına takılı kaldı, AYT matematikte 37-38 görmeye başladım. Artık konuştuğum insanlarda AYT sayesinde eksiğini kapatıp ilk 20 bine girebilirsin tarzı konuşuyorlar. Sadece genelde ilk 20 bin yapan insanların TYT matematiği çok iyi oluyor, buna biraz canım sıkılıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Eksiğimi sosyal ve fen gibi dersleri tamamını doğru yapmaya çalışarak kapamayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bazılarınıza belki bu soru çok saçma gelecek ama ciddi anlamda çalışan birisi olarak takıntı yaptım artık, bu da çalışmalarımı olumsuz etkiliyor.

TYT matematik netlerim 30 civarına takılı kaldı, AYT matematikte 37-38 görmeye başladım. Artık konuştuğum insanlarda AYT sayesinde eksiğini kapatıp ilk 20 bine girebilirsin tarzı konuşuyorlar. Sadece genelde ilk 20 bin yapan insanların TYT matematiği çok iyi oluyor, buna biraz canım sıkılıyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Eksiğimi sosyal ve fen gibi dersleri tamamını doğru yapmaya çalışarak kapamayı düşünüyorum.

Hocam bende TYT matematikte 10 net yapmak istiyorum. Bir tavsiyeniz var mı?

@AxelSeh

Yapabilirsin 20k. Benim AYT geometrim eksikti yani AYT mat netim 29 geldi TYT matta ise senin gibi 30 net civarlarındaydım 32.5 net yaptım sınavda 29k sıralama yani biraz daha iyi AYT yapan arkadaşlarım zaten 20 k sıralama yaptı aynı TYT mat ile. TYT netin 100e yakın olsun ama benim öyle geldi sınavda ve AYT'de de 65 altına düşme o zaman 20k gelir rahat.

Ve ayrıca TYT matta nerelerden soru kaçırıyorsun? Kalan sürede biraz onlara bakarak bir tık daha arttırman mümkün süre var sonuçta

@AxelSeh hocam birkaç sorum var size.

1) Mezun musunuz?
2) Ortalama TYT türkçe netiniz nedir?
3) Ortalama toplam TYT netiniz nedir?
4) Hangi yayınların denemelerini çözüyorsunuz?

Biraz daha sorum var aslında ama sizin verdiğiniz cevaplara göre şekillenecek buradan sonrası. 😃

@AxelSeh hocam birkaç sorum var size.

1) Mezun musunuz?
2) Ortalama TYT türkçe netiniz nedir?
3) Ortalama toplam TYT netiniz nedir?
4) Hangi yayınların denemelerini çözüyorsunuz?

Biraz daha sorum var aslında ama sizin verdiğiniz cevaplara göre şekillenecek buradan sonrası. 😃
Hocam 2.mezunum geçen sene 206k dan 59k ya çektim.
Türkçe netim değişiyor, bu sıralar AYT abandığım için 30 civarına düştü, tekrar tempoyu tutturunca normal olan seviyeme (33-34 civarı yapıyordum.) rahatça çıkacağımı düşünüyorum.
Ortalama TYT netim çok dalgalı, Merkez ENS gibi yayınlarda 100 civarı yapıyorum Çap Bilgi Sarmal 345 gibi yayınlarda 90 95 civarı, Orijinal Apotemi gibi yayınlarda da 80 civarı.

Üstte cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

Hocam bende TYT matematikte 10 net yapmak istiyorum. Bir tavsiyeniz var mı?

@AxelSeh
Temel kavramlar, Rasyonel Sayılar gibi konulara çalıştığınız sürece 10 net rahatlıkla yaparsınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı