TYT matematik netleri nasıl artar?

Volkankerem

Picopat
Daha fazla  
Tavsiyeyi 30 üstü yapan birilerinden istiyorum. Az önce denemeye girdim orta zorluktaydı 19 doğrum çıktı. Katı cisimler, dörtgenler ve olasılık konuları eksik. Bu da 8soru boş olduğu anlamına geliyor. Acilin sayılar ve problem deneme deposunu çözüyorum günlük rutin olarak umudum bunlar bittikten sonra problem ve sayılarda sıkıntı yaşamamak. Sizin tavsiyeleriniz ne olur? Olasılık konusunu çözemediğimden çözmüyorum diğer geometri konularını bilmiyorum henüz. Bir de deneme yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü. Süre netten daha kötü yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben matematik denemesi çözmeni öneririm. Konuların tam olmasa da hızlandırır seni. Ben ilk başta kendime 70 dk verdim 40 tyt mat sorusu için sonlara doğru 60'a düşürdüm.

Tavsiyeyi 30 üstü yapan birilerinden istiyorum. Az önce denemeye girdim orta zorluktaydı 19 doğrum çıktı. Katı cisimler, dörtgenler ve olasılık konuları eksik. Bu da 8soru boş olduğu anlamına geliyor. Acilin sayılar ve problem deneme deposunu çözüyorum günlük rutin olarak umudum bunlar bittikten sonra problem ve sayılarda sıkıntı yaşamamak. Sizin tavsiyeleriniz ne olur? Olasılık konusunu çözemediğimden çözmüyorum diğer geometri konularını bilmiyorum henüz. Bir de deneme yaklaşık 1 saat 45 dakika sürdü. Süre netten daha kötü yani.

2023 TYT matematikte 36 doğru 1 yanlış yapan biri olarak sana önereceklerim şunlar:
- Önce konuyu sağlam çalış ve gerekirse soru çözüm videolarını da izle.
- Sonra en az bir tane soru bankasını sağlam bir şekilde bitir.
- Soru bankası bittikten sonra eğer denemelerde 25 üstü yapıyorsan denemelerle götür ama yapamıyorsan bir soru bankası daha bitir.

Ben matematik denemesi çözmeni öneririm. Konuların tam olmasa da hızlandırır seni. Ben ilk başta kendime 70 dk verdim 40 TYT mat sorusu için sonlara doğru 60'a düşürdüm.

Deneme süre anlamında çok geliştirir evet ama 19 doğru yapıyorsa çok eksiği vardır bence deneme çözmesinin bir anlamı yok.

2023 TYT matematikte 36 doğru 1 yanlış yapan biri olarak sana önereceklerim şunlar:
- Önce konuyu sağlam çalış ve gerekirse soru çözüm videolarını da izle.
- Sonra en az bir tane soru bankasını sağlam bir şekilde bitir.
- Soru bankası bittikten sonra eğer denemelerde 25 üstü yapıyorsan denemelerle götür ama yapamıyorsan bir soru bankası daha bitir.
bazı denemelerden 25 üstü oluyor. Bazılarında 19 a kadar düşüyor.

Deneme süre anlamında çok geliştirir evet ama 19 doğru yapıyorsa çok eksiği vardır bence deneme çözmesinin bir anlamı yok.
Herkesin çalışma stili farklı. TYT için konu çalışma diye bir şey bence yok (Geometri hariç). Zaten sorular kafayı çalıştırma işi tamamen o yüzden fazla soru çözüp yapılamayanların üstüne düşünerek biraz ufkunuzu açmanız lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı