Düşünce ile ilgili yazdığım yazı nasıl?

gazwiez

Hectopat
Daha fazla  
Düşünce ve Başarı​
İnsanlar her zaman düşünmeye ihtiyaç duyar. Neden mi? Çünkü insanlar düşündüğü için bu kademeye geldik. İnsanlar ihtiyacı olduğu için düşündü, düşündü ve sonucu ne mi oldu? Sonucu başarı oldu. İnsanlık başardığı içim düşündü, düşündüğü için başardı. İnsanlık da başarıya aç olduğu için düşünmek insanlık için bir seçim değil bir zorunluluk oldu. Ancak, hala dünyada düşünmeyi bilmeyen insanlar var ve bu insanlar insanlığa zarar.

Amatör olduğumu da belirteyim.

düşünce ve başarı​
İnsanlar her zaman düşünmeye ihtiyaç duyar. Neden mi? Çünkü insanlar düşündüğü için bu kademeye geldik. İnsanlar ihtiyacı olduğu için düşündü, düşündü ve sonucu ne mi oldu? Sonucu başarı oldu. İnsanlık başardığı içim düşündü, düşündüğü için başardı. İnsanlık da başarıya aç olduğu için düşünmek insanlık için bir seçim değil bir zorunluluk oldu. Ancak, hala dünyada düşünmeyi bilmeyen insanlar var ve bu insanlar insanlığa zarar.

Amatör olduğumu da belirteyim.

Nice.

Konuşma dili ve yazı dili aynı şekilde olmamalı. Yazdığınız şeyler akıcı bir şekilde okunmuyor, sanki karşımda birisiyle konuşuyormuşum gibi his uyandırdı. İlk cümle iyi bir başlangıç ama sonrasındaki cümleler için çok iyi şeyler söylemeyeceğim maalesef. Yine de emeğinize sağlık. Başarılar.

Bir amatöre göre gayet güzel gelişme var, sadece size şunları önerebilirim. Normal bir okuyucu metininizde düşüncenin ve başarının da ne anlama geldiğini bilirse bu metni daha iyi anlayabilir. Yani metnin girişinde düşünce ve başarının bu metine göre anlamını anlatıp sonra devam ederseniz daha güzel gözükebilir. Bunu her metniniz için yapabilirsiniz.

Çöp.

Şaka bir yana amatör birisine göre idare eder denebilir. Ancak konuyu felsefi olarak mı ele aldınız tam anlayamadım. Konuyu edebiyata açmışsınız ama konuyu felsefi olarak ele almış gibisiniz. Burada bir anlam karışıklığı var. Ayrıca bu edebi eserin türü nedir? Deneme mi yazdınız makale mi vb. Ayrıca yazım yanlışlarınızı görüyorum ve bunlar düzeltilirse daha da iyi olabilir.

Çöp.

Şaka bir yana amatör birisine göre idare eder denebilir. Ancak konuyu felsefi olarak mı ele aldınız tam anlayamadım. Konuyu edebiyata açmışsınız ama konuyu felsefi olarak ele almış gibisiniz. Burada bir anlam karışıklığı var. Ayrıca yazım yanlışlarınızı görüyorum ve bunlar düzeltilirse daha da iyi olabilir.
Hocam konuyu daha çok düşünce ile ilgili bir çok küçük bir yazı okudum. Bundan yola çıkarak böyle bir yazı yazdım.

Hocam konuyu daha çok düşünce ile ilgili bir çok küçük bir yazı okudum. Bundan yola çıkarak böyle bir yazı yazdım.
Yazdığınız yazının türü Deneme galiba? Bu arada bilmiyorsunuzdur demiyorum ama Edebi türleri bilmiyorsanız öğrenin size çok faydası dokunur.

Yazdığınız yazının türü Deneme galiba? Bu arada bilmiyorsunuzdur demiyorum ama Edebi türleri bilmiyorsanız öğrenin size çok faydası dokunur.
Evet hocam. Deneme tarzı yazdım.
Ancak yazdığım şeyle ilgili sadece edebiyat konu başlığını gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı