Düşünmekten uyuyamamak

Bu herkeste olan bence evde kalmaktan çok yoruluyoruz zaten yorulmayıncada insan zaten çok Uyuyamıyor düşünceler canlanıyor falan düşündüğüm şeyleri deftere yazsam 30 film çıkardı herhalde 😁😁

İnsan düşünmeden var olamaz o yüzden düşünmekten korkma. Ancak gelecek hakkında endişelerini bir sayfaya yazıp onları nasıl düzene sokabileceğini ve nasıl bir plan oluşturman gerektiğini kafanda hazırlayabilirsin. Eminim biraz bile olsa rahatlamanı sağlayacaktır. ☺️

Olabilir, fazla düşünmenin, kontrolsüzce akla gelen düşüncelerin uzun süreli halde zararları da olur; stres gibi, stres de bedeni yorar, beyin sağlığını etkiler.

Muhtemelen, önceden hazırlığını yapmadığın bir durumun yaklaştığını hissetmenden, çaresiz ve zorda olduğunu düşünüyorsun. Zor bile olsa zararlı düşünceleri aklından atmalısın ve faaliyete geçmelisin yoksa daha çok uyutmaz o düşünceler.

Bende de öyleydi şu an sabah 3-4 gibi birden uyanıyorum. Umarım benim gibi olmazsın. Uyku felcine kadar gidebiliyor çünkü. (Uyanıkken kabus görmek.)
Akışına bırak geleceği ya da elinden geldiği kadar çalış. Yani ben elimden geleni yaptım diyebileceğin şekilde.

Geri
Yukarı