Düşünmekten uyuyamamak

Stres sebebi ile oluyor. En büyük stres nedeni ise zaman sınırı ve nasıl yapacağını bilmemek, en azından benim için. Son zamanlarda okulda proje ödevi için bir marka oluşturmam, bu markanın pazarlanması için grafik tasarımı ve marka için web sitesi yapmam gerekiyordu. Bir de örnek olsun diye hoca yüksek lisansta aynı proje ödevini yapmış başka birini derse getirdi ve sunum yaptırdı. Adam sanırsın Marvel Universe'da CGI tasarımcısı filan. Öyle bir görsellikte projeyi bize örnek olsun diye gösterdi. 6 Ocak 2021'e kadar zaman sınırı koydu. Diğer ödevler vesaire derken ben iyice stresten uyuyamamaya başladım. Aklımda senaryolar kurmaya başladım. Ya yapamazsam, ya okulum uzarsa vesaire şeklinde. 2 gün vesaire hiç uyumadan nasıl tasarım yapacağımı, nasıl web sitesi oluşturacağımı öğrenmek için araştırma yaptığım zamanlar oldu. Sırf 2 hafta boyunca neyi nasıl yapacağımı öğrenmeye çalıştım. Sonunda ise azar azar hem öğrene öğrene hem de yapa yapa dün tüm ödevlerimi bitirdim ve kafam o kadar rahatladı ki anlatamam. İşin garip tarafı ne biliyor musunuz? Turizm okuyor olmam :D Ben ne yapayım marka oluşturmayı, grafik tasarımını, web sitesi hazırlamayı.

Tüm hocaların ortak bir sıkıntısı var. Sanki tek ödev veren kendisiymiş gibi davranıyorlar. Sanki yapacağımız tek ödev kendisininkiymiş gibi. Ben 10 tane ders alıyorum ve eğitim online olduğu için ödev yükünden başımı kaldıramıyorum. Hoca sanıyor bir tek kendi veriyor ödev.

Oh be, içimi döktüm rahatladım.​

Eskiden uyku düzenim çok güzeldi. Erken yatar erken kalkardım. Sonra bir şey oldu (biraz özel) ve sürekli düşünmeye başladım. Kafamı çok kurcalıyordu ve aklımdan çıkartamıyordum. Birkaç arkadaşıma söyledim fakat arkadaş denilir mi pek emin değilim ama boş ver vs. şeyler dediler. Gündüzleri bir şeylerle ilgilendiğim için çok nadir aklıma gelirdi fakat gece olur sürekli kafamın içinde döner dururdu. Uyuyamazdım gece 5 6 olurdu. Uykum vardı fakat uyuyamıyordum. O düşünceler gitti fakat uyku problemi düzelmedi. Zamanla düzelir diye umuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı