Düz taban MSÜ'de sorun çıkarır mı?

kwartz

Centipat
Daha fazla  
Ayağımda çocukluktan beri düz taban sorunu var, hayatımı etkilemiyor, yürüyebiliyor ve koşabiliyorum. Hava Harp ya da Deniz Harp yazsam, sağlıkta bundan dolayı elerler mi? Ailemde başka kimse de yok sanırım genetik değil ama emin değilim, pek bir bilgim yok bu konularda.

Ayağımda çocukluktan beri düz taban sorunu var, hayatımı etkilemiyor, yürüyebiliyor ve koşabiliyorum. Hava Harp ya da Deniz Harp yazsam, sağlıkta bundan dolayı elerler mi? Ailemde başka kimse de yok sanırım genetik değil ama emin değilim, pek bir bilgim yok bu konularda.
Maalesef ki bu nedenle elenen çok insan var.

Baya bir düz tabansa elenirsin. Hafif düz tabansa elenmen sadece ihtimal olur.

Onun için ayakkabı tabanlılar var. Keşke çocukluktan itibaren kullansaydınız sorun kalmazdı. Benim kardeşimde de vardı tabanlıklar ve ayakkabılar sayesinde yok denilecek seviyede şu an.

12 yaşımdan beri ayakkabı da tabanlık kullanıyorum. Doktorumun söylediğine göre esnek düz taban var ama derecesini bilmiyorum tabii ki. Her sene kontrole gidiyorum, biraz düzelmiş oluyor sanırım.

Geri
Yukarı