Düzce'de 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Geçmiş olsun.
Can kaybı olmaz umarım.

Hocam az önce açıklandı 22 yaralı 1'i ağır. Ağır yaralı olan binadan atlamış. Hatta 22 yaralı da atlama sonucu olan yaralılar deprem sonucu yıkılma vb kaynaklı bir şeyden yaralı yokmuş Allah'a şükürler olsun.

Depremin çaresi yok dostum. İstediğin kadar sağlam bina kur. Japonya gibi bir ülke bile o kadar raylı sistem binalara rağmen büyük depremde neredeyse yok oluyordu. Önlemi olsa onlar o faciada o kadar kayıp vermezdi zaten.
Kayıp verdikleri depremin şiddeti 9. Üstüne bir de tsunami yaşadılar. Türkiye'de yakın geçmişte 9 büyüklüğünde deprem oldu mu? 6 ve 9 şiddetleri arasında büyük bir fark vardır.

Son düzenleme:
Hocam az önce açıklandı 22 yaralı 1'i ağır. Ağır yaralı olan binadan atlamış. Hatta 22 yaralı da atlama sonucu olan yaralılar deprem sonucu yıkılma vb kaynaklı bir şeyden yaralı yokmuş Allah'a şükürler olsun.

Ne zaman deprem olsa birileri aşağı atlıyor ve genelde ya ölüyor ya ağır yaralanıyorlar. Bu konuda bilinçlendirme gerek. Atlamak daha beter özellikle yüksek kattaysanız. Yer çekimini hafife almayın.

Düzce'de Kandilli Rasathanesi'ne göre boyutu 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre illerden de hissedildi, herkese geçmiş olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sakaryada oturuyorum beşik gibi sallandık bilgisayar başındaydım sandalyeden düştüm tam bir traji komik

Geri
Yukarı