Dumanın cihazlara etkisi

x3one

Kilopat
Arkadaşlar iyi akşamlar. Sigara-Soba dumanı vs. şeylerin teknolojik cihazlara etkisi nedir? Yani mesela fanlı laptopları bu gibi etmenlerin bulunduğu ortamlarda kullanmanın zararları olur mu cihaz açısından?

Laptopta hava nasıl girdiyse öyle çıkıyor. Sorun olmaz.

Series X alttan verilmiş elektronik sigara dumanı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siyah, toz benzeri bir şey kaplıyor fanı ve hava giriş-çıkışının olduğu yeri. Anakart üzerindeki diğer bileşenleri etkilemiyor sanırım, fan performansını düşürüyor sadece.

Laptopta hava nasıl girdiyse öyle çıkıyor. Sorun olmaz.

Series X alttan verilmiş elektronik sigara dumanı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ya PC'den geliyor sandım korktum.

Soba dumanı zamanla kurum oluşturur entegrelerin daha sıcak çalışmasına neden olur sıvı teması olmadan tam olarak çıkmaz.

Sigara dumanı yapış yapış bir yüzey oluşturur tozlanma haricinde zararı kısa vadede olmayıp uzun vadede yapışan tozlar sorun çıkarır.

Elektronik sigara duman değil buhar olduğundan sistem fanları çalıştığı sürece sorun oluşturmadan geçip gider bizzat kendi sistemimin içine çalışırken üfleyip denemesini de yaptım (RGB ile birleşince görüntü çok güzel olmuştu ama yine de denemeyin 😂)

Geri
Yukarı