Duolingo gelişim için faydalı olur mu?

Açıkçası dizi, film, oyun ile bir miktar geliştirebilirsiniz. Ama bunların yanında eğer İngilizce hocanız yaşadığınız şehirdeki turistlerle röportaj tarzı etkinlikler düzenliyorsa bunlara katılabilirsiniz. İlla düzenlenmesine gerek yok bir arkadaşınız ile amatörce de olsa böyle bir şey yapabilirsiniz. En azından bir tecrübe olur ve konuşma yönünde nasıl bir durumda olduğunuzu da görürsünüz. Bu tarz aktivitelere mutlaka katılın.

Bu arada Duolingo çok tekrar yapan diyenler var ama bence bu iyi bir şey sindire sindire öğretiyor ve sürekli mesajlarla kişiyi gazlandirmasi açısından da iyi bende şahsen bu aralar bıraksam da Fransızca öğreniyordum yaklaşık 400 kelime ve tanışma içerikleri filler vs bayağı öğrendim yararını gördüğümü söyleyebilirim ama en iyi dil öğrenme sitesi mı bence hayır ama ücretsiz iken bu kadar iyi olması gayet güzel bence.

Merhaba. Lisede hazırlık öğrencisiyim, 15 yaşındayım. Okulda haftalık 20 saat İngilizce dersi görüyoruz. Bunun yanında son 3-4 gündür Duolingo kullanıyorum. Bunu uzun süre devam ettirirsem daha hızlı gelişir miyim?
Kelime öğrenme konusunda sizi iyi yerlere getirebilir ama cümle kurarken grammer eksiğinizi kapatamaz.

Duolingo'nun zerre kadar faydası yok. Öğrettiği şeyler akılda kalacak şekilde öğretilmiyor Rusça öğrendim 1 aya yakın bir süre boyunca şu an hatırladığım zerre bir şey yok. Cambly çok daha uygun olacaktır durumunuz varsa. Bildiğim kadarıyla indirim kodlarıyla %20-30 indirimle üyelik alabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı