Durduk yere İstanbulkart usülsüz basış mesajı geldi

MTN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Okuldan döndükten birkaç saat sonra istanbulkart'tan görseldeki gibi bir mesaj gönderdi. Uygulamasından yapılan geçişlere baktım ve tamamı benim yaptığım geçişler. Göz ardı edince bir şey olur mu yoksa bildirmek veya bir işlem falan yapmak gerekiyor mu?
1666903471110.png

Kartını ve mobilden QR ödemeli geçiş yapmışsındır. Aynı zamanda bunları sen ve başka biri kullanmış olmalı. Benim yapan arkadaşlarım vardı. Öğrenci kartını biri QR ödemesini diğeri kullanıyordu.

Aynı mesajı geçtiğimiz haftalarda bende aldım. Usulsüz bir işlem yapmadığım halde. Ardından ıbb çözüm masasını arayıp talepte bulundum böyle bir şeyin olmadığını söyleyerek.

Ardından 'incelemeler' sonucu yaptığım tespit edilmiş ve tekrarlanması halinde kartın kapatılacağını söylüyorlar.

Gelen inceleme sonucunu da ekliyorum. Talep oluşturursanız büyük ihtimal sizde aynı cevabı alırsınız.

Dosya Ekleri

• 1-54673631760 (1).jpg
    1-54673631760 (1).jpg
    80 KB · Görüntüleme: 812
Kartını ve mobilden QR ödemeli geçiş yapmışsındır. Aynı zamanda bunları sen ve başka biri kullanmış olmalı. Benim yapan arkadaşlarım vardı. Öğrenci kartını biri QR ödemesini diğeri kullanıyordu.
Yapılan geçişlere baktım aynı vakitlerde geçiş yok. Mobilden de hiç geçiş yapmadım hep fiziksel kart ile. Kartımı da kimseye vermedim veya kimsenin yerine basmadım anlamış değilim.
Aynı mesajı geçtiğimiz haftalarda bende aldım. Usulsüz bir işlem yapmadığım halde. Ardından ıbb çözüm masasını arayıp talepte bulundum böyle bir şeyin olmadığını söyleyerek.

Ardından 'incelemeler' sonucu yaptığım tespit edilmiş ve tekrarlanması halinde kartın kapatılacağını söylüyorlar.

Gelen inceleme sonucunu da ekliyorum. Talep oluşturursanız büyük ihtimal sizde aynı cevabı alırsınız.
Ekran görüntüsü hangi uygulamadan? Bulamadım da uygulamayı.

Yapılan geçişlere baktım aynı vakitlerde geçiş yok. Mobilden de hiç geçiş yapmadım hep fiziksel kart ilekran kartımı da kimseye vermedim veya kimsenin yerine basmadım anlamış değilim.

Ekran görüntüsü hangi uygulamadan? Bulamadım da uygulamayı.

Ekran görüntüsü bana SMS olarak gönderilen sonuçta ki görüntü, herhangi bir uygulamadan açmadım kayıtı 153'ü arayarak talepte bulunmuştum.

1 hafta önce aynı durumu yaşadım. 153'ü arayarak durumu belirtin, hemen adınıza kayıt açıyorlar ve talebiniz iletiliyor. Benim ki 1 haftada sonuçlandı.

Yazıklar olsun diyorum. Durum sonuçlandı ve aynı mesajı attılar. Suçsuz yere suçlu ilan edildim. Kanıtı görmek istedim başkasının bastığına dair fakat gösteremiyorlarmış...

Yeni konular

Geri
Yukarı