Durduk yere kernel data mavi ekran hatası

C4rWeX

Decapat
Yer
Bilecik Bozüyük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Son 1 haftadır bilgisayarda oyun oynamasam bile YouTube'da takılırken birden bilgisayar gidip mavi ekran veriyor oyun oynarken bu daha da yüksek oyuna girerken daha yükleme ekranında falan yiyorum.

kernel-data-inpage-error.png

Yani ilginç hatalarınız diskinizi ve Vanguard'ı işaret ediyor. Disklerinizin anakart bağlantı slotlarını değiştirin.
Windows'un yüklü olmadığı diski şimdilik bağlantısını kesin anakartla olan. USB olarak kullanıyorsanız aynı şekilde.

Vanguard'ı Revo ile tamamen kaldıralım. Artıkları temizleyelim. Bu şekilde kaldırılmış halde kalsın.

HDD söktünüz ve vanguard sildiniz durum devam ediyor mu kontrol edin. Devam ediyorsa HDD'ye biçimlendirmeden windows kurarak o windows üstünden başlatmayı deneyin. Bu sırada SSD'nin anakartla bağı kalmasın.

Bu şekillerde deneyin. Bir yerde patlak verip arıza neyde fark edeceğiz diye düşünüyorum. HDD'ye yüklediğiniz Windows'ta sorun çıkmazsa sıkıntı SSD veya işletim sisteminde olacaktır. Bu durumda SSD'ye tekrar format atıp denenir. Sorun devam ediyorsa SSD'yi garantiye göndermek mantıklı çözüm olur. Eğer slot değişimi sorunu çözerse takılı slot bozulmuştur. Eğer HDD'nin anakartla olan bağlantısını kestiğinizde sorun çözülüyorsa da o zaman sıkıntı HDD'dedir.

Sırayla deneyip sonuç paylaşırsınız.

Geri
Yukarı