Çözüldü Durduk yere mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
ikisini de uyguladım ve sonuç bu
Tamam vereceğim linkten Windows 10 21h2 x64 sürümünü indir. Bir USB belleğe yazdır. Daha sonra format at. ISO dosyası ingilizce ama kurulum yaparken klavyeni seçersin. Kurulum bittiğinde Windows dili olarak Türkçe seçersen Windows'un Türkçe olur. Kurulumun bittiğinde bütün güncelleştirmeleri yapmayı unutma. Windows'taki. Kolay gelsin.
Link

Not: Direkt aşağıdaki linkten de ISO aracını indirip USB belleğine kurulum yaptırabilirsin. Ama ISO dosyasını daha sonra kullanmak istersin diye indirmek daha faydalı.
Nvidia driverınızı alttaki şekilde kurun. Düzelecek mi bakın. Direct x hatası yemişsiniz. Geri dönüş yaparsınız.

- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için :
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa) : Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

Dediklerinizi uyguladım, güvenli modda nvidia sürücüsünü güncelledim, şuan mavi ekran verecek mi vermeyecek mi diye bekleme aşamasındayım

DDU yu indirdim fakat .NET Framework eski hatası verdi güncelleştirmeye çalıştım ama güncelleştirme sisteminiz için geçerli değil dedi ne yapmalıyım

Son düzenleme:
Linkten indirip kurun. Güvenli modda olmayın. Eğer sorun yaşamaya devam ediyorsanız sistemle ilgili bir sıkıntı vardır. Temiz bir windows kurun. .Net Framework yüklemesinde zaten yüklü diyebilir ama sistem geçerli değil dememesi gerekiyor.

Bu işletim sisteminde desteklenmiyor yazıyor

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12,4 KB · Görüntüleme: 19
Bu işletim sisteminde desteklenmiyor yazıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu uygulayın bakalım kurduracak mı? Eğer kurmaya hala izin vermiyorsa cihaza temiz bir windows kurun. ISO dosyanızı da Windows'un kendi sitesinden indirin. Crack yapmak yerine OEM keyler var çok ucuza alıp etkinleştirebilirsiniz. Microsoft hesabınıza tanımlanır. Her formattan sonra tekrar uğraşmazsınız bir bilgisayara bir kez yeterli.

ikisini de uyguladım ve sonuç bu
Tamam vereceğim linkten Windows 10 21h2 x64 sürümünü indir. Bir USB belleğe yazdır. Daha sonra format at. ISO dosyası ingilizce ama kurulum yaparken klavyeni seçersin. Kurulum bittiğinde Windows dili olarak Türkçe seçersen Windows'un Türkçe olur. Kurulumun bittiğinde bütün güncelleştirmeleri yapmayı unutma. Windows'taki. Kolay gelsin.
Link

Not: Direkt aşağıdaki linkten de ISO aracını indirip USB belleğine kurulum yaptırabilirsin. Ama ISO dosyasını daha sonra kullanmak istersin diye indirmek daha faydalı.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı