Durduk yere siyah ekran

LiteraryLucky

Kilopat
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Selam, başlıktaki sorunu iki kez yaşadım. İlki bundan 3-4 ay öncesinde oldu. Bilgisayarda YouTube üzerinde bir şeyler izlerken birden siyah ekrana geçti ve YouTube'da izlediğim videonun sesi de gitti. Bugün aynı sorunu tekrar yaşadım. Arka tarafta Knight Online oyunu açıktı. Twitch üzerinden canlı yayın izlerken bilgisayarım bir anda siyah ekrana geçti ve canlı yayının sesi de gitti.

Bu sorun neden olabilir? Endişelenmeli miyim?

Tahminimce senin PC geldiğinde Windows 10 ile gelmedi ve sen sonradan yükselttin ( doğru ise mesajda belirtirsen sevinirim ),
PC'nin sitesinden Audio driver güncelle ve Windows 10 arka plan hizmetini aç, arada siyah ekranda kalması işlemci, bana sorarsan Linux'ya da 8.1 geç, daha stabil ve sıkıntısız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir dönüştürücü kablo kullanıyor musunuz? Ekran veya ekran kartı kaynaklı olması muhtemel.
Kullanmıyorum.
Tahminimce senin PC geldiğinde Windows 10 ile gelmedi ve sen sonradan yükselttin ( doğru ise mesajda belirtirsen sevinirim ),
PC'nin sitesinden Audio driver güncelle ve Windows 10 arka plan hizmetini aç, arada siyah ekranda kalması işlemci, bana sorarsan Linux'ya da 8.1 geç, daha stabil ve sıkıntısız.
Bilgisayarın montajını kendim yaptıktan sonra direkt olarak Windows 10 kurdum.

Genelde ekran kartı sorunu oluyor.

Linux'ta KO oynayamaz. 8.1 daha stabil ve sıkıntısız değil.

Abi benim bildiğim bazı Linux'da 3. parti yazılım ile Windows programları çalıştırılıyor oyun dahil, performans ne olur bilmem ama bir ara canlı ders uygulamasından dolayı araştırmıştım ( o zamanlar linuxcuydum )

Bu sorundan dolayı adam neden 8.1 veya Linux'a geçmeli? Ekran gidip geri mi geldi?

Yeni konular

Geri
Yukarı