Duvara yumruk attıktan sonra elim acıyor

Dostlar, bir sabah uyanmam gereken saatten biraz geç uyandım ve yataktan da bir türlü kalkamadım. Yeter dedim kalk! Yataktan çıkabilmek için duvara vurdum ama çok sert vurdum galiba. Zınk diye uyanıverdim. Elimin tam yumruk kısmı biraz şişti, çok umursamadım geçer herhalde dedim. Ertesi gün şişlik falan kalmadı. Bu arada bu olay bir, iki ay önce falan oldu. İlk başta çok acımıştı ama sonra ağrısı diniyordu. Ben de önemsemedim. Şu an hala içeride bir yerde elimle yoklayınca sızlıyor. Doktora gitmem gerekir mi bilmiyorum. Kırık, çıkık, çatlak olduğunu hiç sanmıyorum. Siz ne diyorsunuz? Küçük bir çatlak ise kendi kendine geçer mi?

Sunları yazmakla ugrasacagına hastaneye gitseydin anlardın simdiye ne oldugunu, bekleme doktora git.

Dostlar, bir sabah uyanmam gereken saatten biraz geç uyandım ve yataktan da bir türlü kalkamadım. Yeter dedim kalk! Yataktan çıkabilmek için duvara vurdum ama çok sert vurdum galiba. Zınk diye uyanıverdim. Elimin tam yumruk kısmı biraz şişti, çok umursamadım geçer herhalde dedim. Ertesi gün şişlik falan kalmadı. Bu arada bu olay bir, iki ay önce falan oldu. İlk başta çok acımıştı ama sonra ağrısı diniyordu. Ben de önemsemedim. Şu an hala içeride bir yerde elimle yoklayınca sızlıyor. Doktora gitmem gerekir mi bilmiyorum. Kırık, çıkık, çatlak olduğunu hiç sanmıyorum. Siz ne diyorsunuz? Küçük bir çatlak ise kendi kendine geçer mi?

Geçmiş olsun hocam, burkuk veya ezilme vs. olabilir bence doktora gitmelisiniz :(

Hocalarım, 1-1,5 ay sonra biraz bruh olur diye gitmedim.
Mantıklı, ben doktor olsam ''Evladım 1 ay olmuş bu elle nasıl dolaştın sen?'' diye sorar biraz da kalaylardım seni. Büyük ihtimal incinmedir. Kasların dıştan içe doğru iyileştiği için tam içerideki doku iyileşmemiştir. Bu yüzden elinle yokladığında hissediyor olabilirsin. Yine de ne olur ne olmaz bi doktora git.

Kırık olursa en kötü vidalama falan yaparlar. Yaşın küçükse korkma en fazla 3 hafta alçıda kalır. Güç kaybı olmaz fizik tedaviyede ihtiyacın yok. Eğer kaynamadan sonra bozukluk olursa (pek fark edilmiyor). Ameliyatla törpülerler. Korkmana gerek yok. Başıma geldi kendimden biliyorum.
Tavsiyem bir doktora gitmen yönünde.

Geri
Yukarı