Duvardaki telefon kablosunu LAN'a çevirmek

Deptech

Decapat
Evde modem her tarafa interneti sağlamıyor. Dışarıdan bir LAN kablosuyla diğer odada router kullanmaktansa duvardaki telefon kablosunu LAN kablosu gibi kullanabilmemin bir yolu var mıdır? Bir ucundan modeme diğer odadaki ucundan da routera bağlama şansım var mı? Açıklarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon kablolarının ucuna jackları bağladık, bilgisayara taktık, sorun yok gibiydi. Hız testi yapınca 10 mps internet hızından 1 mps hız alabildik, kayıplar çok yüksekti.

hangi jack acaba ben yinede denemek istiyorum evin içinden kablo geçmesinden hiç hoşlanmayacağım yoksa. 9/10 luk kayıp fazla ama 7/10 luk kayıp sorun yaratmaz benim için

"RJ-45" konnektör, 50 kuruşa veya 1 liraya bulursunuz, kendiniz bağlantısını yapmak isterseniz youtube'de veya başka yerlerden nasıl bağlantı yapılıyor öğrenebilirsiniz. Rj45 pensesi olmasada biraz uğraştırır ama bağlantıları yapabilirsiniz.
Eğer mevcutta telefon kablosu varsa elektrikçi telefon kablosu yerine internet kablosu çekebilir. İnternet kablosunun metresine 1-1,5 lira alır, işçilik olarakta 20-50 lira arası. @Deptech

"RJ-45" konnektör, 50 kuruşa veya 1 liraya bulursunuz, kendiniz bağlantısını yapmak isterseniz youtube'de veya başka yerlerden nasıl bağlantı yapılıyor öğrenebilirsiniz. Rj45 pensesi olmasada biraz uğraştırır ama bağlantıları yapabilirsiniz.
Eğer mevcutta telefon kablosu varsa elektrikçi telefon kablosu yerine internet kablosu çekebilir. İnternet kablosunun metresine 1-1,5 lira alır, işçilik olarakta 20-50 lira arası. @Deptech
teşekkür ettim deneyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı