Duvardaki telefon prizinden internet alınabilir mi?

Sen anladığım kadarıyla direk prizden çekeceğin kablo ile internet almak istiyorsun. Maalesef mümkün değil prizden ancak modeme bağlarsın modemden de bilgisayara bağlantı sağlarsın. Gittiğin elektrikçiye düzgünce ne istediğini anlat eski kafalılar anlamıyor bu internet işini. Ben bu hataya düştüm interneti daha beter etti. Sen istediğini anlattıktan sonra işi yapıp yapamayacağını iyice sor öğren. Hallederiz, sen merak etme, ben yıllardır bu işi yapıyorum diyen biriyse hızlıca dükkanı terk et. Peşinen ne kadar ücret alacağını da sor.
Eskiden çalıştığım okulda her duvarda bir ethernet prizi vardı yanımızda taşıdığımız kabloyu bilgisayara ve prize bağladığımızda internete erişirdik ana modem başka bir yere bağlıydı anlayacağınız yapmak istedigim sistem bu tam olarak

Eskiden çalıştığım okulda her duvarda bir ethernet prizi vardı yanımızda taşıdığımız kabloyu bilgisayara ve prize bağladığımızda internete erişirdik ana modem başka bir yere bağlıydı anlayacağınız yapmak istedigim sistem bu tam olarak
Siz, kurulumu yapılmuş modemin LAN çıkışından internete bağlanmışsınız okulunuzda. Burada yapacağınız şey daha farklı. Evinizde hiç sabit telefon kullanmadınız mı ? Sâbit telefonun âhizesi ile telefon arasında bir bağlantı kablosu bulunur. Bu kablonun iki ucunda da RJ 11 jak vardır. Modemi duvar prizine bu tip bir kablo ile bağlamanız gerekir. Okulda gördükleriniz RJ45 jak'lı ethernet kablosu. Bu ethernet kablosunun - sarı renkl kablo - bir ucu bilgisayara, diğer ucu da modemde bulunan LAN girişlerinden birine takılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı