DVD ile Format Atarken Security Fail Hatası

O Windows 7 klasiği. Sürücüyü seçip entera bas sürücüyü yükleye değil. Ya da hatayı alınca USByi çıkarıp bekle başka porta takıp tekrar bak.
Windows 10 kur, hata vermez.
Sürücü orda çıkmıyor ki enter a basayım. Zaten Windows 10 yüklü laptop da. Ama çok fazla kaynak kullanıyor. 4GB ram var ama sürekli çok fazla kullanıyor hiçbirşeye yetmiyor. Harddisk desen sürekli %100 kullanım var. Bu yüzden windows 7 ye dönmek istiyorum.

OK, o zaman kurulumun başında onar seçeneğinden DOS'a girip diskini formatlayıp sonra devam etmeyi dene.

Bu arada ben Windows sürümlerinin neredeyse tamamını kullandım. Ne diskim 100leri gördü ne işlemcim ne de RAMler. Şu an windows 10 mevcut, sonuç:
Capture2.PNG

Formatlayarak kurulumu yapabileceksin sanırım ama W10'daki sorunları forumda aratırsan onlar için de çözümler mevcut.

Hocam çok yanlış işler yapıyorsunuz. :)

1.si DVD attığınız format eski yani UEFI desteklemediği için Security Fail hatası alıyorsun.
2.si USB bellek bularak sosyalde nasıl format kurulacağı konusu var onla deneyin.
3.sü BIOS güncellemesi varsa güncelleyin.

Bende Acer Aspire 3 modeli bilgisayarım var. USB bellek ile sorunsuz kuruyorum.

bu hatayı almamak için biosta, security boot seçeneğinin pasif (disable) olması gerekiyor. bazı acer noteboklarda değişiklik yapabilmek için biosa supervisor şifresi belirlemek lazım. şifre belirlendikten sonra değişikliğe izin veriyor

Aynı laptoptan bende de var. İzlediğim yöntemi anlatıyorum
1-Aomei Partition Assistant Pro indir ve Diski Gpt'den Mbr'ye çevir.
2-Rufus ile Windows 7 iso'sunu 'UEFİ için MBR' şeklinde Flash belleğe yazdır.
3-BİOS ayarlarından Secureboot devredışı bırak F12 boot tuşununu aktif et ve secureboot seçeneğinin altındaki UEFİ yazısını legacy olarak ayarla.
4-Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarı açarken boot ekranı (mavi ekran) gelene kadar F12'ye bas.
5-Gelen ekran üzerinden Flash Belleği seç.
Bu sekilde format işlemi.başlamış olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı