Format atarken kapanma

Percival

Kilopat
Makaleler
3
Flash belleğe iso dosyasını yazdırdım ama bu sefer windows simgesi gelince 5 sn bekleyip pc kapanıyor. Dosya bozuk diye düşündüm windows 7 kurmayı denedim yine kapanıyor biraz bekleyip açıp devam edebiliyorum sorun kalkıyor, ısınma problemi olacağını sanmıyorum 2 gün önce termal macun sürdüm hiç böyle olmamıştı mavi ekran hatası'da aldım çözümü bilenlerden yardım bekliyorum çok uğraştım yapamadım.

Normal kullanımda hiçbir sıkıntı yok sadece bios ayarlarına girince ve format atarken pc kapanıyor, ısı değerleri normal gözüküyor.

Dosya Ekleri

• tecc.png
    tecc.png
    32,6 KB · Görüntüleme: 324
Sistem boştayken bu değerleri aldıysan, sıcaklıklar normal değil.

Eğer öyle ise o durumda iken bile 30-40 lardan 60-65lere gelmiş işlemci. GPU'da bir ara 90'ı görmüş.

Bilgisayarlar BIOS'da bir miktar daha yüksek ısıda çalışır ve fan hızı bildiğim kadarıyla sabit, yani giderek bu ısı artar.

Özetle ben ısı sorununu elemezdim aksine üzerine yoğunlaşırdım.

Normal kullanımda kapanma sorunu yok demişsin ama sıcak çalıştığından makina, sistemin çok ağırlaşır, kendini korumak için hızını düşürür.Herhalde formatlama sebebin de bu.

Hala yazdıklarımdan şüphe ediyorsan OCCT ve ısı değerlerini kontrol ettiğin programı aynı anda çalıştır.
Sistemin kapanacaktır kısa süre sonra. OCCT işlemciyi tam yükte çalıştıran bir test programı.
Olur da 90ları görürse çok zorlamadan kapat programı.

Sistem boştayken bu değerleri aldıysan, sıcaklıklar normal değil.

Eğer öyle ise o durumda iken bile 30-40 lardan 60-65lere gelmiş işlemci. GPU'da bir ara 90'ı görmüş.

Bilgisayarlar BIOS'da bir miktar daha yüksek ısıda çalışır ve fan hızı bildiğim kadarıyla sabit, yani giderek bu ısı artar.

Özetle ben ısı sorununu elemezdim aksine üzerine yoğunlaşırdım.

Normal kullanımda kapanma sorunu yok demişsin ama sıcak çalıştığından makina, sistemin çok ağırlaşır, kendini korumak için hızını düşürür.Herhalde formatlama sebebin de bu.

Hala yazdıklarımdan şüphe ediyorsan OCCT ve ısı değerlerini kontrol ettiğin programı aynı anda çalıştır.
Sistemin kapanacaktır kısa süre sonra. OCCT işlemciyi tam yükte çalıştıran bir test programı.
Olurda 90ları görürse çok zorlamadan kapat programı.
Bilgisayarın termal macunu ölmüştü diyebilirim 3 sene hiç tazelemedim çok ısınıyordu ama şimdi ısınma sorunum yok, tabi dediklerinizi deneyeceğim teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı