DVD ROM Yerine HDD Takmak

Alonly

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben DVD sürücüyü çıkartıp, HDD takacağım ama anakarta zarar vermesinden korkuyorum. Böyle bir şeyin olma olasılığı yüzde kaçtır? Takacağım HDD 7200 RPM olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarta zarar vermezsin. Diski bir yere vida ile sabitle(Kızak varsa da olur.) Ardından güç kaynağından bir tane SATA Power kablosu ve DVD'den çıkardığın SATA kablosunu bağla. İstersen DVD'nin SATA Power kablosunu çıkarabilirsin.

Tabi ki dizüstü bilgisayara takılacak. Masaüstü için kasada boşluk çok romu çıkarmaya gerek yok.

Yok aparatı aldım kendim takacağım da endişe var içimde sanki içimden bir ses takma yakarsın anakartı diyor. [emoji852]

Ya niye yansın benimde 7200 RPM taktım yanmadı. HDD yuvasına SSD kullanıyorum sürekli HDD ile oyun oynuyorum bir sorun olmadı. Sıkıntı olmaz kardeşine güven. Sen yeterki sağlam tak hiç bir sorun olamayacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı