DVD-RW yerine SSD takarken ne yapılmalı?

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. laptopuma SSD takmak için yuvasını falan aldım ama iki türü varmış. Ben de standart niye olmuyor diye çok sinirlendim. Benim laptopuma ince olan uygunmuş ama hiç bilmiyordum. Tabii ben parçayı kırdım ettim küçülttüm. Vida yeri denk gelmedi, ısı tabancasıyla bir şekilde yaptım. Sonra araştırdım bir baktım incesi de varmış. Dün sipariş ettim bugün elime ulaştı. Montajını yaptım ama yaptığım tek yanlış bu değil. DVD kapağı da diğerine uymayınca plastiklerinden kırıp uyumlu hale getirdim. Bu aralar bu hatayı çok yapıyorum. Mal gibi olmayan her şeyi kırıyorum. Şimdi yine bir şekilde takıp ısı tabancasıyla montajını yaptım. Dediğim kapakta 1 ucun yarısını kırdım. Diğer tarafta tamamen kırdım. Eğer direkt takınca sallanıyor sağlam olmuyor. Kendi içinden çıkanı takınca da küçük geliyor içinde kalıyor.

Eski hali;

DB390D64-297F-484D-889C-D4C5A2ED214D.jpeg

71477610-CC96-4611-A54E-31ADF329B9DC.jpeg

Şu anki hali;

3148C66A-1EE4-4ACC-A01A-2FAE99659C2B.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapakları değiştirebiliyorsun. Neden acele ediyorsun bir şeyi yaparken? Sakin ol.

Öncelikle Windows'u bu SSD'ye kuracaksan onu ana yuvaya alman daha sağlıklı olur. HDD'yi DVD yuvasına takarsın. Eğer vidalanıyorsa bir sıkıntı olmaz.

Öncelikle HDD çıkarıp SSD taktım. DVD yerine de HDD taktım. Windows’u SSD kurdum sorunsuz kullanıyorum. DVD’den çıkardığım kapağı o yuvaya taktım ama acelem yüzünden yanlış parçaya takınca kırarak yaptım. Şuan o kapaktan internette bulabilir miyim? Yoksa ince detay kullanıp o kırdıklarımı mı yapsam.

Öncelikle HDD çıkarıp SSD taktım. DVD yerine de HDD taktım. Windows’u SSD kurdum sorunsuz kullanıyorum. DVD’den çıkardığım kapağı o yuvaya taktım ama acelem yüzünden yanlış parçaya takınca kırarak yaptım. Şuan o kapaktan internette bulabilir miyim? Yoksa ince detay kullanıp o kırdıklarımı mı yapsam.
Kırık kalmasının kozmetik dışında bir zararı yok. Nasıl istiyorsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı