HP Pavilion DV6 6C05ET CD-DVD RW Yerine SSD Takmak

Roserain

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 16 AN16-41 R08S NH.QLLEY.002

İşlemcim: AMD Ryzen 7 7840HS (780M İGPU)
Ekran Kartım: NVİDİA Rtx 4060 8GB vram , Ram: 32 GB DDR5 5600 MHz
İşletim Sistemim: Windows 11 Home , 64 Bit
Selamlar, HP'nin Pavilion DV6 6C05ET laptop bilgisayar modelinin CD - (DVD RW) yerine SSD takılır mı? Boyut ve mm 'sine uygun aparat önerir misiniz? Bilgim yok çünkü.
Ayrıca verimliliği ne olur? Okuma - Yazma da hız kaybı olur mu?

P91205-185147.jpg
P91205-200759.jpg
P91205-200830.jpg
P91205-200836.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Batarya ve fişini çekip DVD player'ı makinadan söküp cetvel ile kalınlığını ölçebilirsin. 2450Mli ise, eski olduğu için büyük ihtimal 12.7mm'dir ama kontrol et gene de. HDD Caddy'ye diski, HDD yuvasına ise SSD'yi takarsan daha hızlı olur.
HDD caddy'yi switchli almanı tavsiye ederim, caddy'nin içteki sata yuvasının yanında beyaz pinli bir sw olur o modellerde.

Batarya ve fişini çekip DVD player'ı makinadan söküp cetvel ile kalınlığını ölçebilirsin. 2450Mli ise, eski olduğu için büyük ihtimal 12.7mm'dir ama kontrol et gene de. HDD Caddy'ye diski, HDD yuvasına ise SSD'yi takarsan daha hızlı olur.
HDD caddy'yi switchli almanı tavsiye ederim, caddy'nin içteki sata yuvasının yanında beyaz pinli bir sw olur o modellerde.
* Evet, işlemci intel i5 2450m.

* Switchli alırsam ne etkisi olacak ? Yani hız anlamında mı etkisi olacak switch'in yoksa koruma anlamında mı ?

*Peki Hdd yuvasına SSD'yi direkmi takıcam yoksa onun içindemi aparat lazım ?
Bide ürün linki verirmisin ? Hangi modeli alayım ?

12.7 miş benim. Bu dediğinizi alırım. Bu ürün linki switch li olandan değilmi ?
Ayrıca switch dediğin bu sanırım :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı