DVD-RW yerine SSD takma

fsmt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Asus N56VZ modeli mevcut. Sistemde 5400 RPM 1 TB orjinalden HDD mevcut. Bir de içerisinde örümceklerin yuva yaptığı DVD-Rom var.

linkte verdiğim SSD'yi alıp HDD yuvasına takmayı ve DVD-Rom sökerek HDD'yi de oraya bağlamayı düşünüyorum.

Ancak merak ettiğim iki şey var:
-SSD ve HDD sistemde kalacakken ROM sökeceğim bu durumda sistem power yeterli olur mu yani ROM'u besleyen güç HDD de sorun çıkarır mı? Sorun olmaz diye umuyorum ancak yine de emin değilim güç tüketimlerini bilmiyorum.

-Bir de sistemde ROM soketi sata 3 mü onu merak ediyorum, bunu nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahsen 5 ay once bu olaya heveslenmistim elimdede 1 tb bir hdd vardi 5200rpm. 30 tl ye aparati aldim taktim 3 saniyede acilan bilgisayar 2 - 3 dakikada acilmaya basladi.(Intel 530 Series SSD kullaniyorum). Cok hos bisey aslinda fakat tasinabilir hddler daha hizli calisir. Bu arada 1 hafta sonra nedense hdd yi gormemeye basladi bilgisayar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı