DVD'ye film atmak

Sana önerdiğim programda DVD uyumlu olarak iso ya da VOB dosyaları oluşturup kaydedebiliyorsun. Önce kaydedersin. VOB dosyalarını bir DVD player programı ile okutursun: Örneğin asus DVD. Bu program okuyorsa tüm VOB dosyalarını DVD ye kaydedersin olur biter. Ancak VOB dosyaları sıralı uygulama gerektirmektedir. Bu yüzden DVD menü seçeneklerini iyi anlamalısın.

Ya resmen herifi yokuşa sürmüşsün. Yok Linux kullan, Linux donanımı tam kullanıyor, yok dosyaları böl, yok VOB'a çevir öyle yaz, yok DVD menüsü yap. Ne gerek var kardeşim? Önerdiğin çözümler gerçekten basit ve kullanışlı olsa, şu an bu mesajı ilk sayfada yazıyor olacaktım. Basit 700 MB'lık bir dosyayı DVD'ye yazmak istiyor herif. Neden Linux yüklesin ki böyle basit bir işlem için? Neden yani?

Bak kardeşim. Öncelikle senin kafanda açıklığa kavuşturulması gereken iki konu var:

İlk olarak DVD sürücüler öyle bodoslama veri DVD'sinden video okuyamazlar.
İkincisi ise, DVD Player'da video izlemek için videoyu DVD'ye yazarsın. CD'ye yazarsan bu VCD olur ve kalite düşer.

Bu iş için bedava olan Nero Kwik media mevcut. Kendisi DVD Video yazabiliyor. Buradan indirebilirsin:

Nero Kwik Media – FREE Download

Gayet güzel bir program :) Yanlız her nedense bir işlemi bile yapmak için hemen benden para istiyor. Gel gurban gel çok ucuz. DVD yazdırmak sadece 10 TL.

Yahu yoksa bende mi bi anormallik var herkes benden para istiyor.

Bu işin yetenekle ilgisi yok. Biraz bilgi, biraz tuz, biraz baharat, o kadar:) Senin için bir program daha buldum. Asus 1608P DVD/ROM aldığımda kutu içeriğinden çıkmış olan bu programın adı ULEAD DVD movie factory. Belki netten ücretsiz sürümlerini bulabilirsin. Program biraz uyuz olmasına ve bir film yapımında 40 kere yanıt vermeyi kesmesine rağmen şu anda render yapmakla meşgül.

Uploaded with ImageShack.us

Programı bulabilirsen ben gerekli açıklamaları yaparım. Bu programda auto chapter seçeneği de var. Daha önce çevrim yaptığın dosyayı birkaç parçaya bölüp direk DVD ye atabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu programda çeviriye filen gerek var mı ?
Program zaten çevrimini yapıyor. Ama uyuz uyuz yapıyor. Sana göstermek için yaptığım render (çevrim) işlemi 3 saatte sadece %20 bitti. Ben de kızıp kapattım. Ama önceki VOB dosyan duruyorsa çevrim işlemine sokmadan direk schene'lere bölerek (her 15 dk da bir gibi) filmi DVD ye rahatlıkla atabilirsin.
Eğer silmişsen bile sabırlı isen bırak işi bitirsin diyip yatar ve sabah iş teslimi almaya razı olursan projeyi baştan da yapabilirsin.
Kimbilir belki benim bilgisayarımı beğenmedi bu program yamyamlık yapıyo.

Başlığı okuduktan sonra indirdiğim tüm filmleri cd ortamına dönüştüreyim dedim. Ama sonradan bu işin pek kolay olmadığını anladım. Daha doğrusu paran varsa sorun yok, paran yoksa bir kişinin yaptığı çöp denecek programlarla uraş dur. :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı