DVD'ye film atmak

Ben linux önerdiğimde pek dikkate almamış olabilirsiniz ama linux altında bu işler tıkır tıkır oluyor.

Resimde görüldüğü gibi 3 ayrı film tek DVD'ye chapterler halinde atılacaktır. 4.7Gb boyutuna sığdırabilmek için haliyle görüntü akışı aşırı sıkıştırılmaktadır.
Bu örnekte 3 film için 1.9 MB/sn dir. Normal bir DVD ve tek film için bu değerin 5 Mb/sn olması gereklidir. Ayrıca tüm ses konfigürasyonları da codeklere uygun yapılabilmektedir.

- - - Güncellendi - - -

Aklıma getirdin. Yeniden filmleri mıncıklamaya başladım. Arşivimdeki bazı filmleri yüksek DVD uyumluluğu ile DVD yapmaya başladım.

Her filme, özel bir menü resmi koyacağım.

Gayet güzel bir program :) Yanlız her nedense bir işlemi bile yapmak için hemen benden para istiyor. Gel gurban gel çok ucuz. DVD yazdırmak sadece 10 TL.

Yahu yoksa bende mi bi anormallik var herkes benden para istiyor.

Try 30 days for free diyerek 30 gün boyunca bedava kullanılabilir.

Alternatif olarak bu iki programı öneririm:

DVD Flick ve DVDStyler.

Bunlarla da yapamazsan artık, Windows'un kendi içinde "Windows DVD Maker" adlı bir programı mevcut. Başlat menüsünden aratıp bulabilirsin:

LOZXZ.jpg

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı