DVI ekran kartını HDMI monitöre bağlamak

ONX42

Centipat
Herkese selamlar, NVIDIA GTX 1050 Ti kullanıcısıyım. Aktif olarak kullandığım HDMI girişe sahip olan bir monitör var ve elimde şu an DVI destekleyen LG marka televizyon var. Bu televizyonu ikinci ekran olarak kullanmak istiyorum. Bilenleriniz vardır, GTX 1050 Ti tek HDMI çıkış destekliyor. Elimde kullanabileceğim DVI çıkışı kaldı sadece. Elimde fazladan HDMI kablo var zaten. Sorum şu: İnternette HDMI to DVI ve DVI to HDMI kablolar var. Size belirttiğim parametrelere göre bu kablolardan hangisini almalıyım?

24+1 Dvı Erkek To Hdmı Dişi Çevirici Dvi To Hdmi - n11.com DVI çıkışını kontrol ediniz, 24+1 pin ise bu işinizi görecektir. Elinizde HDMI var ise ekran kartına HDMI kablosunu takınız, bu dönüştürücü ile de TV girişini çevirirsiniz.

Hocam olay şu ki ben ekran kartının DVI çıkışını kullanmak istiyorum. Çünkü ana monitörüm HDMI destekliyor ve o çıkışı kullanıyorum. Elimdeki HDMI kablosunu televizyona takıp dönüştürücü kullanarak ekran kartımın DVI çıkışına bağlasam olur mu? Eğer oluyorsa hangi tür dönüştürücü kullanayım? Eğer olmaz, DVI kablosu alıp ekran kartına bağlayıp ardından dönüştürücü kullanıp HDMI ile televizyona bağlayacaksam hangi dönüştürücüyü kullanayım?
@enes.wtp Hocam 24+1 çıkış gözüküyor DVI çıkışta, DVI çıkışı ekran kartında, HDMI girişi ise monitörde. Hangi tür dönüştürücü almam sağlıklı olur?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı