DVI Kablo Önerisi

Kovboy1234

Hectopat
Daha fazla  
Ben DVI kablo arıyorum. Bu arada DVI-D ve DVI-I gibi şeyler var. Bunlar nedir?
Monitörün çıkışı DVI. Ekran kartındada DVI ve HDMI çıkışı var.
Şöyle bir ürün var. DVI-HDMI çift yönlü görüntü bağlantı kablosu. Bu kabloyla daha mı iyi bir görüntü elde ederim? Bahsettiğim kablo: Dark 1.8m (24+1) DVI - HDMI Çift Yönlü Görüntü Bağlantı Fiyatı
Bu dönüştürücü değil sanırım. Yani ne olduğunu tam olarak bende bilmiyorum.
Ayrıca şöyle bir DVI kablo buldum: Dark 1.8m 24+1pin DVI Kablo (Erkek/Erkek) (DK-CB-DVIL180) Fiyatı Sizce bu kablo nasıldır?
Birde DVI'nın erkek-dişi muhabbeti var ama tam olarak ne olduğunu anlamadım. Herhangi bir uyumsuzluk çıkar mı?
Bu iki kablodan hangisini almalıyım? Bütçem 20TL civarında. Bu bütçeye başka DVI kablo öneriniz veya önerileriniz var mı?

Son düzenleme:
DVI-D sadece dijital görüntü sunar. DVI-I ise hem dijital hem de analog'u bir arada kullanmanı sağlar. Yani eski VGA bir monitöre sahipsen oraya bir dönüştürücü takıp görüntü alabilirsin.

DVI kablosu olarak şunu önerebilirim:
http://www.hepsiburada.com/dark-3m-ferrit-core-emi-rfi-filtreli-24-1pin-dvi-kablo-erkek-erkek-dk-cb-dvil300-p-BS600094
Yorumlara bakılınca 5 yıldız almış.

Ek olarak yeni nesil kartlarda DVI-I ve VGA portunu bulamazsın. Çünkü sadece dijital görüntü destekliyor. İlla görüntü alacağım diyorsan HDMI portuna veya başka bir porta aktif dönüştürücü takman gerekiyor.

DVI-D sadece dijital görüntü sunar. DVI-I ise hem dijital hem de analog'u bir arada kullanmanı sağlar. Yani eski VGA bir monitöre sahipsen oraya bir dönüştürücü takıp görüntü alabilirsin.

DVI kablosu olarak şunu önerebilirim:
http://www.hepsiburada.com/dark-3m-ferrit-core-emi-rfi-filtreli-24-1pin-dvi-kablo-erkek-erkek-dk-cb-dvil300-p-BS600094
Yorumlara bakılınca 5 yıldız almış.

Ek olarak yeni nesil kartlarda DVI-I ve VGA portunu bulamazsın. Çünkü sadece dijital görüntü destekliyor. İlla görüntü alacağım diyorsan HDMI portuna veya başka bir porta aktif dönüştürücü takman gerekiyor.
DVI ve DVI-D uyumlu değil mi? Bir sıkıntı çıkarmasında. Peki erkek-dişi uyumu konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Uyumludur. Bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Erkek-dişi uyumu zaten ona göre ayarlanıyor. :)
İlgilendiğiniz için teşekkürler. Bir sorum olacaktı. Bu linkteki kablo DVI-HDMI çift yönlü görüntü bağlantı kablosu. Bu kablo sanırım bir dönüştürücü değil. Bu kablonun bir ucu HDMI olduğu için daha iyi görüntü kalitesi alır mıyım?
Bahsettiğim kablo: Dark 1.8m (24+1) DVI - HDMI Çift Yönlü Görüntü Bağlantı Fiyatı
Yoksa önerdiğiniz kabloyu mu almalıyım?
Ekran kartında DVI ve HDMI girişi var. Monitörde ise DVI girişi var.

Ekran kartınızın ve monitörünüzün marka modelini belirti. Kaliteli ve sorunsuz görüntü aktarımı için giriş ve çıkış kablolarının uçları farklı olmamalı. Kabloların sinyal taşıma hızı ve kullanılan malzemenin iletkenliği azımsanmayacak kadar önemli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı