DVI to DP Dönüştürücüsü İle 144Hz Monitör Kullanılabilir mi?

marfyy00

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5 3470 3.5Ghz
Amd Sapphire HD 7770 Series 2Gb
12Gb DDR3 Ram
1Tb Harddisk
Monitör
Rampage 144Hz Gaming Monitör
Merhaba,
Kasamda HDMI, VGA ve DVI girişleri var. Ben DVI to DisplayPort dönüştürücüsü alırsam, 144Hz monitörümden tam performans alabilir miyim?

Merhaba,
Kasamda HDMI, VGA ve DVI girişleri var. Ben DVI to DisplayPort dönüştürücüsü alırsam, 144Hz monitörümden tam performans alabilir miyim?
Şansınıza evet :D. VGA olmazdı ama DVI 1920x1080 144Hz destekliyor. Ancak alacağınız adaptörün iyi olması lazım.

Düzenleme: Hocam HDMI çıkışınız var neden DVI'a ihtiyaç duyuyorsunuz ki?

Şansınıza evet :D. VGA olmazdı ama DVI 1920x1080 144Hz destekliyor. Ancak alacağınız adaptörün iyi olması lazım.

Düzenleme: Hocam HDMI çıkışınız var neden DVI'a ihtiyaç duyuyorsunuz ki?

HDMI kablosu ile bağlı şu an monitör ama 120Hz destekliyor. Belki DVI işe yarar diye düşündüm.😃

Dönüştürücünün bir avantajı olmaz sizin için. Monitörde ki DP girişini kullanmak istiyor arkadaş. Bu yüzden dönüştürücü arıyorsunuz. Fakat anlamı olmaz. G-Sync'te açamazsın 144Hz'de alamama ihtimalin var.
1.4 versiyonlu HDMI alın garanti olsun.

Benim bildiğim 1.4 HDMI Max 120 Hz destekliyor. HDMI 2.0 kablo öneriniz var mı?

Benim bildiğim 1.4 HDMI Max 120 Hz destekliyor. HDMI 2.0 kablo öneriniz var mı?

Yanlış bilgiye sahipsin. 1.4 HDMI 144Hz verebilen tipi bir HDMI. Elbette üst versiyon HDMI kullanmanın bir zararı olmaz. Fakat GPU ve monitörün portları 1.4 üstü değilse boşuna almış oluyorsun.
HDMI buyur.

Yanlış bilgiye sahipsin. 1.4 HDMI 144Hz verebilen tipi bir HDMI. Elbette üst versiyon HDMI kullanmanın bir zararı olmaz. Fakat GPU ve monitörün portları 1.4 üstü değilse boşuna almış oluyorsun.
HDMI buyur.

Evde 2 tane 1.4 HDMI kablom var ikisini de denedim ama maximum 120Hz alabiliyorum.

İşlemci: Intel Core i5 3470 3.5GHz
RAM: 12 GB DDR3
Ekran kartı: Sapphire AMD Radeon HD 7770 2 GB.
Depolama: Toshiba 1TB hard disk.

HD 7770 eski bir GPU. Fakat portlarında DP girişi olduğu yazıyor. DP girişi kullanmanız daha uygun olurdu. Galiba kasanızda eski olduğu için çıkış alamıyorsun.
HDMI versiyonu 1.4a yazıyor. 2.0 HDMI bir fayda etmez. 1.4 teknoloji ile donatılmış çünkü. Ya ekran kartında sorun var. Belki yazılımsal belki donanımsal. Belki de kablonuz 1.4 ama bant genişliği düşüktür. Farklı bir kablo ile denemek gerekebilir. Dilersen Amazon'dan önerdiğim kabloyu al. 120Hz üstü vermezse iade edersin. Kablodan sorun olmadığını anlamış olursun.

HD 7770 eski bir GPU. Fakat portlarında DP girişi olduğu yazıyor. DP girişi kullanmanız daha uygun olurdu. Galiba kasanızda eski olduğu için çıkış alamıyorsun.
HDMI versiyonu 1.4a yazıyor. 2.0 HDMI bir fayda etmez. 1.4 teknoloji ile donatılmış çünkü. Ya ekran kartında sorun var. Belki yazılımsal belki donanımsal. Belki de kablonuz 1.4 ama bant genişliği düşüktür. Farklı bir kablo ile denemek gerekebilir. Dilersen Amazon'dan önerdiğim kabloyu al. 120Hz üstü vermezse iade edersin. Kablodan sorun olmadığını anlamış olursun.

DisplayPort girişi ben göremedim zaten bilgisayarım eski olmuyorsa da 120Hz ile idare ederim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230202_133521_626.jpg
    IMG_20230202_133521_626.jpg
    239,5 KB · Görüntüleme: 10

Yeni konular

Geri
Yukarı