DVI to DP ile 144Hz alınabilir mi?

obadus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Galax 1080 Ti ekran kartı ve benqxl 2411 monitör aldım fakat monitörün bu modelinde DVI girişi ve HDMI girişi var. Galax'da ise 3 DP 1 HDMI girişi olduğundan 144 Hz için DVI kablosunu kullanamıyorum. İnternetteki DVI to DP dönüştürücülerinden kullansam 144 Hz alabilir miyim? Daha önce başına böyle bir şey gelen kişiler yardımcı olabilirse çok sevinirim. Eğer oluyorsa hangi dönüştürücüyü almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün üzerindeki giriş HDMI 2.0 ise ve HDMI 2.0 bir kablo temin ederseniz ordan da 144hz alabilrsiniz Lakin sitesinde hiç bir açıklama yok; HDMI 2.0 mı değil mi anlayamadım.

Dönüştürücü konusunda fikrim yok ne yazık ki.

Merhaba, Galax 1080 Ti ekran kartı ve benqxl 2411 monitör aldım fakat monitörün bu modelinde DVI girişi ve HDMI girişi var. Galax'da ise 3 DP 1 HDMI girişi olduğundan 144 Hz için DVI kablosunu kullanamıyorum. İnternetteki DVI to DP dönüştürücülerinden kullansam 144 Hz alabilir miyim? Daha önce başına böyle bir şey gelen kişiler yardımcı olabilirse çok sevinirim. Eğer oluyorsa hangi dönüştürücüyü almalıyım?
Mümkün ama 144Hz almanızı sağlayabilecek dönüştürücüler çok pahalı. Ucuz olanlarla 144Hz alamazsınız. Bence HDMI kullanın.

Monitörde HDMI 2.0 desteği yok. Bence de HDMI kullansın. Ama yok. Yok yani ne yapalım. Olmayınca olmuyor. Sağlık olsun yok işte. Destek yok. Destek olmayınca hiçbir şey olmuyor. Destek olsa olacak.
Yine de HDMI üzerinden 144Hz olmasa da 120Hz alabilir.
Kendi sitesi öyle diyorsa öyledir ama normalde 120Hz destekliyor HDMI.

Yine de HDMI üzerinden 144Hz olmasa da 120Hz alabilir.

Kendi sitesi öyle diyorsa öyledir ama normalde 120Hz destekliyor HDMI.
Versiyondan versiyona değişir.
hdmi.PNG

BENQ hadi neyse eski teknoloji de Galax'ın yaptığı çok saçma. Bi karta 3 tane dp 1 tane hdml koymuşlar. Çok da uygun fiyata aldığım istediğim bir modeldi XL2411 sağlık olsun diyelim artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı