Çözüldü DVI to HDMI dönüştürücü görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
DVI to HDMI dönüştürücü aldım. Ekran kartı çıkışına DVI-D takılıyor. 24+1 yani tek çizgili. HDMI ise ekrana bağlanıyor.

RX 560 ekran kartı kullanıyorum. Toplam 3 ekran olacak. DisplayPort ve HDMI portlarından görüntü geliyor. DVI portundan görüntü alamadım.

- Ekranlar çalışıyor.
- Kablolar çalışıyor.

Bu sorunun sebebi ne? Nasıl çözülür?

Çözüm
1676180160237.png

1676180173192.png

Uzay montaj kullandığım için sürekli kontrol edemiyorum. Dönüştürücüyü çıkarıp detaylı bir inceleme yaptım. 14. pin yani güç pini içeriye göçmüş. DVI-D portu ise yanlarda iletkeni bulunan bir şey. Bu pinler yanlardan mı güç alıyor veya bu pin kopmuş mu tam çözemedim. Yeni bir dönüştürücü alıp test etme zamanı.

Hepsiburada'yı incelerken karşıma bazı yorumlar çıktı. Bu dönüştürücülerin içinin boş olduğu yazıyordu. Bu doğru değil, değil mi?

Merhaba @Saint Lucia, gelişme oldu.

Yeni çift yönlü bir kablo ile denedim. Çalıştı.
1676180160237.png

1676180173192.png

Uzay montaj kullandığım için sürekli kontrol edemiyorum. Dönüştürücüyü çıkarıp detaylı bir inceleme yaptım. 14. pin yani güç pini içeriye göçmüş. DVI-D portu ise yanlarda iletkeni bulunan bir şey. Bu pinler yanlardan mı güç alıyor veya bu pin kopmuş mu tam çözemedim. Yeni bir dönüştürücü alıp test etme zamanı.

Hepsiburada'yı incelerken karşıma bazı yorumlar çıktı. Bu dönüştürücülerin içinin boş olduğu yazıyordu. Bu doğru değil, değil mi?

Merhaba @Saint Lucia, gelişme oldu.

Yeni çift yönlü bir kablo ile denedim. Çalıştı.

Son düzenleme:
Çözüm
Tabii ki. Vatan personeline sordum. Yaptığı açıklamaya göre HDMI F to DVI dönüştürücü tek yönlüymüş. Çift yönlü kablo ise aşağıdaki.

Anladım konuyu. Bazı dönüştürücüler tek yönlü oluyor. Yani HDMI to DVI ise sen bunu DVI to HDMI olarak kullanamıyorsun. Çok saçma bulduğum bir konudur ayrıca.

Benim merak ettiğim elindeki DVI bozuk mu değil mi?

Anladım konuyu. Bazı dönüştürücüler tek yönlü oluyor. Yani HDMI to DVI ise sen bunu DVI to HDMI olarak kullanamıyorsun. Çok saçma bulduğum bir konudur ayrıca.

Benim merak ettiğim elindeki DVI bozuk mu değil mi?
HDMI F to DVI dönüştürücüyü soruyor isen bunu demek için DVI destekli ekran olmadığından kesin bir şey diyemem. Vatan'a test ettirmek için gittim ama uygun bir test sistemi olmadığı için test edemedik. Büyük ihtimalle sorunsuzdur.

HDMI F to DVI dönüştürücüyü soruyor isen bunu demek için DVI destekli ekran olmadığından kesin bir şey diyemem. Vatan'a test ettirmek için gittim ama uygun bir test sistemi olmadığı için test edemedik. Büyük ihtimalle sorunsuzdur.

Sonuç olarak 3 çıkışlı GPU'dan 3 monitöre görüntü alabiliyorsun. Portun değil kablondan dolayı sorun yaşıyordun. Bunu az buçuk tahmin etmiştik ama yön kısmı aklımızın ucuna gelmemişti.
Artık aldığın kablo ile kendini çözüm olarak işaretleyip ileride okuyanlara ışık olabilirsin. 👍

Geri
Yukarı