DVI to HDMI kabloları ne kadar güvenilir?

Amogaçi

Hectopat
HDMI girişi olmayan monitörüm için DVI to HDMI kablo kullanmak istiyorum fakat ne kadar sağlıklı bu kablolar?

Dosya Ekleri

• 1_org_zoom.jpg
    1_org_zoom.jpg
    22,1 KB · Görüntüleme: 27
Görüntüyü DVI'dan HDMI'ya çevirmen için güç takviyesi gerekir. HDMI'dan DVI'ya çevirmek içinse gerekmez. Önce ne için kullanacağını bilmen gerekli. Görüntü kaynağın ne port ileteceğin ekran ne port.

DVI to HDMI dediğinde ben DVI'dan HDMI bir ekrana görüntü aktarmaya çalıştığını anlarım.

Görüntüyü DVI'dan HDMI'ya çevirmen için güç takviyesi gerekir. HDMI'dan DVI'ya çevirmek içinse gerekmez. Önce ne için kullanacağını bilmen gerekli. Görüntü kaynağın ne port ileteceğin ekran ne port.

DVI to HDMI dediğinde ben DVI'dan HDMI bir ekrana görüntü aktarmaya çalıştığını anlarım.
Sana nasıl kullanıldığını sormadım. Lütfen başlığı tekrar gözden geçir.

Sana nasıl kullanıldığını sormadım. Lütfen başlığı tekrar gözden geçir.
Soruyu yanlış soruyorsun. Kullanmak istediğin DVI to HDMI değil. HDMI to DVI. Bunu bilmeden net cevap veremezdim ancak monitöründe HDMI girişi olmadığından görüntü kaynağının HDMI olduğunu varsayıyorum.

HDMI'dan DVI'ya kullanacağın bu şekilde kablo sıkıntı çıkartmayacaktır. Ancak DVI'dan HDMI'ya görüntü aktarmak istiyorsan sıkıntı olacaktır.

Soruyu yanlış soruyorsun. Kullanmak istediğin DVI to HDMI değil. HDMI to DVI. Bunu bilmeden net cevap veremezdim ancak monitöründe HDMI girişi olmadığından görüntü kaynağının HDMI olduğunu varsayıyorum.

HDMI'dan DVI'ya kullanacağın bu şekilde kablo sıkıntı çıkartmayacaktır. Ancak DVI'dan HDMI'ya görüntü aktarmak istiyorsan sıkıntı olacaktır.
Ben kullanıyorum, hayır sorun çıkartmıyor.

Bu kabloysa sıkıntı olmaz. Ama piyasada dandik birçok kablo var.
Daha ucuz yollularla da test ettim problem yok. Dijital görüntü çıkışları arasında çift yönlü çalışma sorunu olmuyor.

Geri
Yukarı