DVI to VGA Dönüştürücü Performansı Etkiler mi?

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar yaklaşık 3 sene önce oyuncu sistemi topladım. Monitörüm 8 yıllık bir monitör bayağı eski o yüzden DVI VGA dönüştürücü verdiler, ben hiç dönüştürücüyü çıkarıp bilgisayarı açmayı denemedim, monitöre görüntü geliyor mu falan diye. Dönüştürücüyü çıkarıp sistemi açmayı denesem monitöre sıkıntı çıkartır mı veya ekranın hiç açılmaması gibi sonuçlar doğurur mu?

371478

Bu arada monitörüm 1080p 60 HZ Phılıps'in 19 veya 18.5 inç lik bir monitörü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek yapacağım işlem o gri aleti oradan çıkarıp mavi aleti takacağım sadece, tabii takılıyorsa problem yaşar mı?

O mavi portun direkt ekran kartına takılabilse dönüştürücü kullanmazdın kanımca. Yani takamayacağını düşünüyorum. Bu şekilde kullanabiliyorken neden dönüştürücüyü aradan çıkarmak istiyorsun? Ekran kartının markasını/modelini söylersen portun varlığı hakkında kesin bilgi verebilirim.

O mavi portun direkt ekran kartına takılabilse dönüştürücü kullanmazdın kanımca. Yani takamayacağını düşünüyorum. Bu şekilde kullanabiliyorken neden dönüştürücüyü aradan çıkarmak istiyorsun? Ekran kartının markasını/modelini söylersen portun varlığı hakkında kesin bilgi verebilirim.
ASUS Strix GTX 950 2G

Senin monitöründe ve ekran kartında DVI girişi varsa zaten dönüştürücü kullanmanın anlamı yok. Bu dönüştürücü monitöründe sadece VGA girişi olanlar içindir. Mesela bende DVI to VGA dönüştürücü kullanıyorum çünkü monitörüm eski sadece VGA girişi var ve ekran kartımda VGA girişi yok.

Senin monitöründe ve ekran kartında DVI girişi varsa zaten dönüştürücü kullanmanın anlamı yok. Bu dönüştürücü monitöründe sadece VGA girişi olanlar içindir. Mesela bende DVI to VGA dönüştürücü kullanıyorum çünkü monitörüm eski sadece VGA girişi var ve ekran kartımda VGA girişi yok.
İşte DVI girişi var mı yok mu bilgim yok, 3 sene önceki aklımla hiç bilgi yokken vatan çalışanlarına emanet etmiştim PC toplama işini.

ASUS Strix GTX 950 2G

Ekran kartında o mavi/mor porttan yok. Monitöründe tek görüntü giriş portu var ise dönüştürücü kullanmalısın. Performans kaybı teknik olarak var. Ama %1 civarı. Önemsenmeyecek miktarda. Ekran kartında DVI, Display Port ve HDMI portları mevcut. VGA yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı