DVI ve HDMI farkı nedir?

zerdecal

Hectopat
İki monitör arasında kaldım, VATAN COMPUTER - ASUS - 23" VX238H GEN bu ve VATAN COMPUTER - ASUS - 24" VS248H GEN bu. Birinde dvi girişi yok fakat 2 hdmi var, diğerinde tek hdmi ve dvi var.
VX238H daha iyi biliyorum ama dvi girişi olmaması kafamı kurcalıyor, acaba görüntü kaybı yaşar mıyım diye düşünüyorum. HDMI to Dvi kablosuyla bağlayabilirim fakat dvi gibi olur mu? Dvi girişi olmayanı alsam pişman olur muyum? Oyun için kullanacağım.
Ekran kartım MSI N760 TF 2GD5/OC GTX760 TWIN FROZR IV GAMING, PCI-E16 3.0, 2GB/256bit GDDR5, 2xDVI, 1xHDMI, 1xDisplayPort.

Tek fark HDMI'de ses de aktarılır. Görüntü kalitesi aynıdır hiç bir fark yoktur. Yalnız verdiğiniz monitörlerin ikisinde de hem hdmi hem dvi var olarak görünüyor özelliklerde bir yanlışlık olmasın?

HDMI "compact" bir tasarım kafasıyla düzenlenmiştir.

Hangisinin önü açık dersek, küçülen dünyadayız... ve burada bahsedilmeyen bir "DisplayPort" var ki tadından yenmez.

Ekranım Samsung 23SA550H. Oyunda VGA da 75 hz, HDMI da 60 hz hız alıyorum. DVI da durum nedir bilmem ama HDMI yın Yüksek Çözünürlüklü Çokluortam Arayüzü olduğunu düşünecek olursak HDMI mantıklı gözüküyo :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı