DVI-VGA ve Ekran Kartı Paradoksu

AnewAge

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar 2-3 hafta sonra yeni sistem alacağım fakat monitörümü yenilemek istemiyorum çünkü bana yetiyor...du... Monitörüm 1440x900 VGA bir monitör DVI veya HDMI desteklemiyor. DVI destekleyen bir monitörde çok zorda kalmadıkça almak istemiyorum. R9 290X ekran kartı alacağım ve ne yapacağımı da pek bilmiyorum. Bu DVI ve VGA arasında çok fark olur mu 1440x900 çözünürlükte? Yoksa Ben bir monitör buldum 270 TL ye HP 1600X900 VGA/DVI/HDMI onu almak zorunda mı kalacağım :(

Açıklığa kavuşturursak sevinirim. :)

Kardeşim dönüştürücüler var. Buyur. Digitus Ak-320504000-S Dvı Erkek Vga Dişi Çevirici - Vatan Bilgisayar
Ben bunu kullanıyorum fakat dalgalanma yok kardeşim.

O dönüştürücüler genelde ekran kartının yanında çıkıyor ama çıkmayadabilir kontrol etmek lazım.
Bende HD 7850 var VGA monitörde dalgalanma yapıyor. Aynı şu şekilde :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitör değiştirmeyeceksen R9 280x al. Full HD oynamıyacaksan R9 290x'e gerek yok.

Adam gibi bir dönüştürücü alırsan sorun olmaz. He, bu arada HD 78xx serisinde olan bir dalgalanma o. :)

XWinsus

Teşekkürler yorumlar için. Ben 1920x1080 veya daha da üstü bir monitör almak istemememin sebebi şu 1-2 yıl Full HD 60+ FPS de oynasam bile 2-3 yıl sonra 1920x1080 de 30-40 a düşer. Çözünürlük düşük olunca biraz 1440x900 gibi 1 sene daha 60+ fps ye devam :D :D Bu yüzden Monitör değiştirmeyceğim ama DVI dönüştürücü almalıyım herhalde. Belki Ekran kartının içinden de çıkar :) Başka denecek bir şey?

Teşekkürler yorumlar için. Ben 1920x1080 veya daha da üstü bir monitör almak istemememin sebebi şu 1-2 yıl Full HD 60+ FPS de oynasam bile 2-3 yıl sonra 1920x1080 de 30-40 a düşer. Çözünürlük düşük olunca biraz 1440x900 gibi 1 sene daha 60+ fps ye devam :D :D Bu yüzden Monitör değiştirmeyceğim ama DVI dönüştürücü almalıyım herhalde. Belki Ekran kartının içinden de çıkar :) Başka denecek bir şey?
Yok ondan dolayı demiyorum paranı boşa harcarsın zaten r9 280x seni baya götürür (4-5 sene 1440x900'de)

Yok ondan dolayı demiyorum paranı boşa harcarsın zaten r9 280x seni baya götürür (4-5 sene 1440x900'de)

Ben şimdi farkettim kasanın arkasına bakınca .. Ben şuan ki monitörümü zaten DVI dönüştürücü ile kullanıyormuşum :D :D Kasamın arkasında VGA girişi bile yok :D :D Herneyse ozaman Monitörümü değiştirmeyim mi? Çok çok büyük bir fark olur mu DVI VGA arasında 1440x900 çözünürlükte? (Bu arada 280X düşüneceğim)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı