DVI-VGA ve Ekran Kartı Paradoksu

O çözünürlükte 200-250fps alırsanız işlemciniz yorulacaktır. Alın bir tane 1080p monitör. O ekran kartına küfür gibi olur.
Arkadaşlar 2-3 hafta sonra yeni sistem alacağım fakat monitörümü yenilemek istemiyorum çünkü bana yetiyor...du... Monitörüm 1440x900 VGA bir monitör DVI veya HDMI desteklemiyor. DVI destekleyen bir monitörde çok zorda kalmadıkça almak istemiyorum. R9 290X ekran kartı alacağım ve ne yapacağımı da pek bilmiyorum. Bu DVI ve VGA arasında çok fark olur mu 1440x900 çözünürlükte? Yoksa Ben bir monitör buldum 270 TL ye HP 1600X900 VGA/DVI/HDMI onu almak zorunda mı kalacağım :(

Açıklığa kavuşturursak sevinirim. :)

Bu mesajınızda R9 290X demişsiniz.

Konu karpuz iken elmaya dönüşmüş.;) Kardeşim eğer imkanın var ise direk HDMI destekleyen bir monitör al. DVI ile VGA arasında fazla bir fark yok. Renkler VGA 'ya göre biraz daha canlı olur ve oyun içindeki hareketlerde örnek olarak fareyi sağa oynatınca ekran geçişinde hafif bir blurlaşma olur. Başkada fark olmaz. İmkan varsa HDMI destekleyen monitör al o kadar. Uzatmaya gerek yok.

O çözünürlükte 200-250fps alırsanız işlemciniz yorulacaktır. Alın bir tane 1080p monitör. O ekran kartına küfür gibi olur.

Bu mesajınızda R9 290X demişsiniz.

Konu karpuz iken elmaya dönüşmüş.;) Kardeşim eğer imkanın var ise direk HDMI destekleyen bir monitör al. DVI ile VGA arasında fazla bir fark yok. Renkler VGA 'ya göre biraz daha canlı olur ve oyun içindeki hareketlerde örnek olarak fareyi sağa oynatınca ekran geçişinde hafif bir blurlaşma olur. Başkada fark olmaz. İmkan varsa HDMI destekleyen monitör al o kadar. Uzatmaya gerek yok.

mustafaoguz teşekkürler yorumun için. Madem VGA ile DVI arasında pek fark yok.. Çok büyük monitör de ben sevmiyorum. HDMI monitörlerde hem büyük hem de pahalı. Zaten PC ye baya para harcadım monitöre de para harcayamam herhalde babama sormam lazım :) İşlemci limiti işine gelince.. Limitlensin ne olacak ? İşlemcinin limitlenip en fazla 130-140 fps vermesi , ekran kartının limitlenip 30-40 fps vermesinden daha iyi bence... Hem dediğim gibi malum yeni nesil geldi. 3-4 yıl sonra oyunlar canavar gibi sistem isteyebilir. O zaman işlemci limiti mevzusuda ortadan kalkar 60-70 fps de oynarım limitsiz :D :D İşlemci limitlenirse işlemciye zarar gelir mi ? Gelmezse sorun yok :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı