Çözüldü Dwm.exe %100 GPU kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozcannrex

Hectopat
Masaüstü Pencere Yöneticisi diye bir uygulamanın GPU'yu %90 ve üzeri kullandığını görüyorum bazen ekranda gidip geliyor işlem önceliğini düşük falan yaptım ama hala %90 kullanıyor bunu nasıl kapatabilirim?

Dosya Ekleri

• aaa.png
    aaa.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 131
Çözüm
Selam. Son zamanlarda herkes ayni problemlerden sikayetci. Ekran karti surucunden kaynaklaniyor olabilir. NVIDIA ise surum dusurmeyi deneyebilirsiniz. Once DDU ile ekran karti surucunu kaldirmayi unutma.

DWM.exe, grafik kullanıcı arabiriminizi oluşturmanıza yardımcı olur ve işletim sisteminin görsel efektleri kullanmasını sağlar.
Bunlar arasında şeffaf pencereler, 3D animasyonlar, görev çubuğu küçük resimleri ve masaüstü temalar, duvar kağıtları yer alır. Masaüstü Pencere Yöneticisi buna ek olarak optimum görüntü kalitesini sağlamanız için yüksek çözünürlüklü monitörlere destek sağlar. Bu uygulamayı silemezsiniz çünkü Windows 10'un ayrılamaz bir parçası olarak kodlanmıştır. İşlemi sonlandırınca ne olduğunu bilmiyorum fakat çok da bir şey olmayacaktır.
Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Sistem'e gidin soldaki menüden Gelişmiş Sistem Ayarları'nı tıklayın, ardından performans bölümündeki “Ayarlar” düğmesini tıklayın. Görsel Efektler sekmesinde, Windows'taki tüm görsel efektleri kapatmak için “en iyi performans için ayarla”yı seçin. Alternatif olarak, Özel'i seçin ve listedeki belirli efektlerin işaretini kaldırın. Bunu bir deneyin, belki uygulamanın kullanımı azalır.

Son düzenleme:
Masaüstü pencere yöneticisi diye bir uygulamanın GPU'yu %90 ve üzeri kullandığını görüyorum bazen ekranda gidip geliyor işlem önceliğini düşük falan yaptım ama hala %90 kullanıyor bunu nasıl kapatabilirim?

Bilmiyorum ama isterseniz deneyelim Windows+r ile çalıştırı açıp services.msc yazın ve masaüstü pencere yöneticisi veya adı her neyse onu bulup devre dışı bırakmayı deneyin.

Karşılaşabileceğiniz diğer problemler:​

• Masaüstü Pencere Yöneticisi (%1) koduyla çıktı
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi, masaüstü oluşturmayı devre dışı bırakma ilkesi etkin olduğundan başlatılamadı
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi, çalışma kümesinin eşiği aşıldığından sistem belleğini kilitlemeyi durdurdu
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi, çalışma kümesinin eşiğinin yeterince altında kalındığından sistem belleğini kilitlemeyi yeniden başlattı
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi, oturum bağlantı noktasını kaydetti.
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi, hata (%1) vererek oturum bağlantı noktasına kaydolamadı.
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi önemli bir hatayla karşılaştı (%1) internette yazmışlar

tam ekran modunda valorant oynuyorum bunu kapatırsam oynayamayacakmıyım yani?

Karşılaşabileceğiniz diğer problemler:​

• Masaüstü Pencere Yöneticisi (%1) koduyla çıktı
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi, masaüstü oluşturmayı devre dışı bırakma ilkesi etkin olduğundan başlatılamadı
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi, çalışma kümesinin eşiği aşıldığından sistem belleğini kilitlemeyi durdurdu
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi, çalışma kümesinin eşiğinin yeterince altında kalındığından sistem belleğini kilitlemeyi yeniden başlattı
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi, oturum bağlantı noktasını kaydetti.
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi, hata (%1) vererek oturum bağlantı noktasına kaydolamadı.
  • Masaüstü Pencere Yöneticisi önemli bir hatayla karşılaştı (%1) internette yazmışlar
Tam ekran modunda oyunlar oynarsanız, büyük olasılıkla hız artışına katkıda bulunmazsanız, bu işlemi durdurmak önerilmez. bu ne demek ?

DWM.exe, grafik kullanıcı arabiriminizi oluşturmanıza yardımcı olur ve işletim sisteminin görsel efektleri kullanmasını sağlar.
Bunlar arasında şeffaf pencereler, 3D animasyonlar, görev çubuğu küçük resimleri ve masaüstü temalar, duvar kağıtları yer alır. Masaüstü Pencere Yöneticisi buna ek olarak optimum görüntü kalitesini sağlamanız için yüksek çözünürlüklü monitörlere destek sağlar. Bu uygulamayı silemezsiniz çünkü Windows 10'un ayrılamaz bir parçası olarak kodlanmıştır. İşlemi sonlandırınca ne olduğunu bilmiyorum fakat çok da bir şey olmayacaktır.
Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Sistem'e gidin soldaki menüden Gelişmiş Sistem Ayarları'nı tıklayın, ardından performans bölümündeki “Ayarlar” düğmesini tıklayın. Görsel Efektler sekmesinde, Windows'taki tüm görsel efektleri kapatmak için “en iyi performans için ayarla”yı seçin. Alternatif olarak, Özel'i seçin ve listedeki belirli efektlerin işaretini kaldırın. Bunu bir deneyin, belki uygulamanın kullanımı azalır.
Dediğinizi yaptım.Hala %100 kullanıyor.

tam ekran modunda valorant oynuyorum bunu kapatırsam oynayamayacakmıyım yani?

Tam ekran modunda oyunlar oynarsanız, büyük olasılıkla hız artışına katkıda bulunmazsanız, bu işlemi durdurmak önerilmez. bu ne demek ?

Dediğinizi yaptım.Hala %100 kullanıyor.
Garip
Birazdan yazacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı