Dwm.exe ve crss.exe GPU'ya yük bindiriyor

Shacola

Hectopat
Merhaba, Gigabyte Eagle 4060 Ti modelini kullanıyorum. Üç fanlı bir model. Şu anda 1-2 saattir yaşadığım bir sıkıntı var normal sekmelerde takılırken GPU'nun fanı çalışmaya başladığından itibaren 500RPM ile 1500 arasında sürekli gidip geliyor (GeForce Experience'dan bakıyorum bu RPM değerlerine). Görev Yöneticisi'nden ayrıntılara girip bakıyorum bu dwm ve crss ne zaman GPU'ya yük verirse o zaman benim RPM artıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? RPM artıp düştüğü için ses çıkıyor karttan durduk yere sinirimi bozdu açıkçası.

Sorun hala devam ediyor. DDU ile sürücüyü sildim geri yükledim hala aynı.

Son düzenleme:
Bunlar normal sistem işlevleri ama 4060 Ti da bu sorunlar oluyorsa biraz ilginç doğrusu. Eğer performance Boost ayarı vs yaptıysanız kapatın, RPM limit varsa etkinleştirin vs.

Bunlar normal sistem işlevleri ama 4060 ti da bu sorunlar oluyorsa biraz ilginç doğrusu. Eğer performance boost ayarı vs yaptıysanız kapatın, rpm limit varsa etkinleştşrin vs vs.
Performance boost ayarı dediğiniz nedir hocam? fanları son hızda çalıştırmayı denedim msi afterburnerdan ve sorunsuz bir şekilde stabil kalabiliyorlar fakat şu anda sıcaklık düşükken rpm 500 ile 1500 arasında 2 saniyede bir gidip geliyor. Bunu nasıl önleyebilirim?

Performance boost ayarı dediğiniz nedir hocam? fanları son hızda çalıştırmayı denedim msi afterburnerdan ve sorunsuz bir şekilde stabil kalabiliyorlar fakat şu anda sıcaklık düşükken rpm 500 ile 1500 arasında 2 saniyede bir gidip geliyor. Bunu nasıl önleyebilirim?
Kartta overclock seçeneği var mı?

Ayrıca ekran kartının bios’unu güncelleyebilirsiniz, technopat’ta rehberi vardı.

Not: ne olur dikkatli olun, sorumluluk kabul etmiyorum.

Kartta overclock seçeneği var mı?

Ayrıca ekran kartının bios’unu güncelleyebilirsiniz, technopat’ta rehberi vardı.

Not: ne olur dikkatli olun, sorumluluk kabul etmiyorum.
Kart zaten OC versiyonu ama overclock seçeneği var mı ekstra bilmiyorum. Varsa da ben açmadım yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı