DX12 ekran kartı ile PUBG oynamak

serran

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Steam PUBG sistem gereksinimlerine baktım, DirectX 11 olarak yazmış alttaki resimdeki gibi:

sdgsdg.PNG

Fakat bende DirectX 12 yazıyor, bir sorun olur mu? Arasında performans farkı var mı? Hiçbir fikrim yok yardımcı olur musunuz?

ggg.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yaşadığınız sorunun adı 'tearing'. Dikey eşitlemeyi açarak çözülür fakat FPS limiti olur. PUBG'ye zaten 144 FPS yeter de artar (60 FPS ile bal kaymak oynuyorum). Çözümü ya alışmak ya da FreeSync veya G-Sync monitör almak. Benim tavsiyem 144 FPS'de alabileceğiniz en fazla grafikleri almak.

Bu konuyu Google üzerinden buldum, tahmin ediyorum benzer şekilde aynı sorunla karşı karşıya kalabilir bazı arkadaşlar. Üstte hocamın söylediğidiği gibi olay: "Tearing" evet. Ancak Freesync ya da G-Sync monitör sorunu çözmeyebilir. Keza ben de Freesync özellikli bir monitör sahibiyim fakat aynı sorunu yaşamaktayım. Sorunun sebebi büyük ihtimalle VA panel. Konuyla ilgili farklı bir kaynakta şuradaki şekilde bilgi verilmiş:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

VA panele sahip monitörümde RX 570 ile yaşamadığım bu sorunu RTX 3070'de yaşamaya başladım. Sanıyorum Freesync ile AMD uyumu sayesinde oluyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı