DX12 ekran kartı ile PUBG oynamak

serran

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Steam PUBG sistem gereksinimlerine baktım, DirectX 11 olarak yazmış alttaki resimdeki gibi:

sdgsdg.PNG

Fakat bende DirectX 12 yazıyor, bir sorun olur mu? Arasında performans farkı var mı? Hiçbir fikrim yok yardımcı olur musunuz?

ggg.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin iyi diye iyi sistem topladığını varsayıyorum oyunu açarsın ama şöyle bir şey var oradaki DirectX 12 işletim sisteminin desteklediği DirectX sürümünü gösterir, oyun performansını DirectX sürümü değil modeli gücü belirler. DirectX sürümü bu etkenlerden sonra oyunun yapılmasına bağlı olarak performansı etkiler.

DX12 oyunlar var. Hatta çoğu oyun DX12 destekliyor. Örneğin: World of Warcraft. Euro Truck Simulator 2 vs. soruya gelince DX12, DX11'in bir üst sürümüdür? Oyunlar DX11 istediklerinde aslında bunu DX11 ve üstü sürümler olarak algılamak gerekir.

ETS de var mı? Ben ETS'ye girerken sadece DirectX 11 çıkıyor ama F1 2020 girerken DirectX 12 de çıkıyor.

@Mehmet A
@Teacher80
@Measterpo
@EQUARIA
@Jobs

Hocalarım sorun şu ki oynadığım tek oyun Steam PUBG fakat akıcı şekilde oynayamıyorum,sürekli ekranda yırtılmalar oluşuyor mausu sağa sola çeviriyorum inanılmaz yırtılmalar oluşuyor bunun monitörümle bir ilgisi var mı ? Her şeyi denedim bir türlü akıcı yapamadım,bir tek Nvdia denetim masasından düşey senkronizasyonu = Açık yaptığım zaman monitörün Hz değeri ney ise ona sabitliyor o zaman akıcı oluyor fakat savaş sırasında veya rank oynarken çok kişi kalıyor son safelere baya kasma oluyor,FPS değerim 120 130’lara düşünce götüntü bozuluyor,düşey senkronizasyonu kapalı yapınca evet FPS yüksek veriyor fakat inanılmaz yırtılmalar oluşuyor,her yolu denedim biri yardım edebilir mi ?

@Mehmet A
@Teacher80
@Measterpo
@EQUARIA
@Jobs

Hocalarım sorun şu ki oynadığım tek oyun Steam PUBG fakat akıcı şekilde oynayamıyorum,sürekli ekranda yırtılmalar oluşuyor mausu sağa sola çeviriyorum inanılmaz yırtılmalar oluşuyor bunun monitörümle bir ilgisi var mı ? Her şeyi denedim bir türlü akıcı yapamadım,bir tek Nvdia denetim masasından düşey senkronizasyonu = Açık yaptığım zaman monitörün Hz değeri ney ise ona sabitliyor o zaman akıcı oluyor fakat savaş sırasında veya rank oynarken çok kişi kalıyor son safelere baya kasma oluyor,FPS değerim 120 130’lara düşünce götüntü bozuluyor,düşey senkronizasyonu kapalı yapınca evet FPS yüksek veriyor fakat inanılmaz yırtılmalar oluşuyor,her yolu denedim biri yardım edebilir mi ?
Hiç PUBG oynamadığım için PUBG ile ilgili bir ayar ya da optimizasyon bilmiyorum üzgünüm.

Oyunda kare hızı sınırlama vardı yanlış hatırlamıyorsam. Monitörün kaç HZ ise kare hızını o değere getir. Oyunda yoksa o ayar Nvidia Denetim Masası'nda 3D Ayarların Yönetilmesi'nde var öyle bir ayar, oradan yaparsın maksimum kare hızı sınırlamayı.

Oyunda kare hızı sınırlama vardı yanlış hatırlamıyorsam. Monitörün kaç HZ ise kare hızını o değere getir. Oyunda yoksa o ayar Nvidia Denetim Masası'nda 3D Ayarların Yönetilmesi'nde var öyle bir ayar, oradan yaparsın maksimum kare hızı sınırlamayı.

Yani ustam monitörüm 144 Hz kullanıyorum,FPS değerimi 144’e mi sabitleyeyim ?

Hocalarım sorun şu ki oynadığım tek oyun Steam PUBG fakat akıcı şekilde oynayamıyorum, sürekli ekranda yırtılmalar oluşuyor mausu sağa sola çeviriyorum inanılmaz yırtılmalar oluşuyor bunun monitörümle bir ilgisi var mı? Her şeyi denedim bir türlü akıcı yapamadım, bir tek NVIDIA denetim masasından düşey senkronizasyonu = açık yaptığım zaman monitörün Hz değeri ne ise ona sabitliyor o zaman akıcı oluyor fakat savaş sırasında veya rank oynarken çok kişi kalıyor son safelere bayağı kasma oluyor, FPS değerim 120 130'lara düşünce götüntü bozuluyor, düşey senkronizasyonu kapalı yapınca evet FPS yüksek veriyor fakat inanılmaz yırtılmalar oluşuyor, her yolu denedim biri yardım edebilir mi?

Hocam yaşadığınız sorunun adı 'tearing'. Dikey eşitlemeyi açarak çözülür fakat FPS limiti olur. PUBG'ye zaten 144 FPS yeter de artar (60 FPS ile bal kaymak oynuyorum). Çözümü ya alışmak ya da FreeSync veya G-Sync monitör almak. Benim tavsiyem 144 FPS'de alabileceğiniz en fazla grafikleri almak.

Hocam yaşadığınız sorunun adı 'tearing'. Dikey eşitlemeyi açarak çözülür fakat FPS limiti olur. PUBG'ye zaten 144 FPS yeter de artar (60 FPS ile bal kaymak oynuyorum). Çözümü ya alışmak ya da FreeSync veya G-Sync monitör almak. Benim tavsiyem 144 FPS'de alabileceğiniz en fazla grafikleri almak.
Nvida denetim masasından düşey senkronizasyon açık evet FPS 144 sabitliyor normal oyunlarda 5-6 kişinin olduğu yere atlıyorum paraşütten iner inmez FPS 100'lere düşünce ekran çok kötü gözüküyor 40 saniye sonra FPS kendine gelip düzeliyor ve rank oynarken son safelere 30 40 kişi girdiğimiz için inanılmaz derecede kasıyor gibi gözüküyor ve gerçekten yıldım tek oynadığım oyun PUBG onun için bilgisayar topladım ama boşuna,monitörüm G-sync ve Freesync uyumlu diye yazıyordu aldım çalıştırıyorum ama nafile yırtılamalar oluşuyor delirmemek elde değil,PUBG'ye bugün mail attım onlarda bir şeyler dedi yaptım ama yine yok.Bir türlü akıcı oynayamıyorum hocam delirmemek elde değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı