Dying Light 1 vs Dying Light 2

Earas

Hectopat
Yer
İstanbul
Oyun 350 lirayken keşke alabilsem diyordum. Şu an 170 liraya düşmüş ama hâlâ keşke alabilsem diyorum. DL1'i severek bitirip ikinciye başladım ama. DL2'ye o kadar para verilir mi bilmiyorum. Neyse efendim konumuz sizce DL1 mi daha iyi DL2 mi? İkisine de oynamış kişiler cevap verirse iyi olur.

DL2 az önce bitirdim. Vuruş hissiyatı vs DL1'de çok çok daha iyi. DL2'den zevk alınır mı? Kesinlikle. DL2'nin açık dünyası oldukça büyük ve harika tasarlanmış. Işıklandırma ve görsel kalitesi ise çağımız için bana tatmin edici gelmedi.

Ben de videosunu izleyerek bitirmiştim (anca bu kadar oluyor). Arada vursan bile boşa sallıyor gibi oluyordu.

Yani yönlendirmek gibi olmasın da, ben crack indirip kurdum. İlk çıktığı zaman steam üzerinden alacaktım. Oyuna girdiğim ilk dakikalarda iyi ki orjinal almamışım demiştim.

Dying Light 2 çok daha iyi bir yapım. İlk Dying Light oyununu çok önerilmesi sebebiyle çokça kez indirip denedim ancak her deneyişimin sonucu sıkıntıdan uyuyakalmamla sonuçlandı. Ancak 2.oyunda sıkıldığım tek bir nokta bile olmadı, hatta başarım fulleyecektim ama bazı başarımlar buglıydı dolayısıyla yapamadım.

Dying Light 2 çok daha iyi bir yapım. İlk Dying Light oyununu çok önerilmesi sebebiyle çokça kez indirip denedim ancak her deneyişimin sonucu sıkıntıdan uyuyakalmamla sonuçlandı. Ancak 2.oyunda sıkıldığım tek bir nokta bile olmadı, hatta başarım fulleyecektim ama bazı başarımlar buglıydı dolayısıyla yapamadım.

Bunun tam aksini düşünüyorum ben. İlk oyun hem görsel, hem oynanış, hem hikaye ve hikayenin akışı konusunda çok çok daha iyiydi bence. Farkına varmadan ana hikayeye dalıp oyunun %90'ını bitirdiğimde yan görev yapmaya başlamıştım. İkinci oyunda oyunun ilk 1 saatinde bile sıkıldım. Bence 1 çok daha iyi bir oyundu.

Bunun tam aksini düşünüyorum ben. İlk oyun hem görsel, hem oynanış, hem hikaye ve hikayenin akışı konusunda çok çok daha iyiydi bence. Farkına varmadan ana hikayeye dalıp oyunun %90'ını bitirdiğimde yan görev yapmaya başlamıştım. İkinci oyunda oyunun ilk 1 saatinde bile sıkıldım. Bence 1 çok daha iyi bir oyundu.
Konsepti daha önce deneyim ettiğiniz için olabilir, ilk oyunla aynı yapıda çünkü bir farkı yok. Sadece ilk oyunun yaptığı nerdeyse her şeyi daha iyi seviyeye çıkarmış o kadar, özellikle yan görev kalitesini.

İlk Dying Light için özellikle Türk oyuncular sebebini anlayamadığım bir sevgi besliyorlar, çok sıkıcı bir oyun bana soracak olursan.

Bence Dying Light 1'i severek oynadıysan ikinci oyununu da severek oynarsın. İkinci oyunu, birinci oyununa göre daha az korkunç geldi bana. Sebebini bilmiyorum da ikinci oyununda daha gelişmiş grafikler ve çeşitliliği de çoktu birinci oyununda olduğu gibi. Kısacası alınır, uzun bir süre oyunu oynatacaktır. Pişman olacağını düşünmüyorum.

Bence Dying Light 1'i severek oynadıysan ikinci oyununu da severek oynarsın. İkinci oyunu, birinci oyununa göre daha az korkunç geldi bana. Sebebini bilmiyorum da ikinci oyununda daha gelişmiş grafikler ve çeşitliliği de çoktu birinci oyununda olduğu gibi. Kısacası alınır, uzun bir süre oyunu oynatacaktır. Pişman olacağını düşünmüyorum.
Karar veremedim. Bir yanda 170 liraya DL2 almak var. Bir yanda Ardunio Uno almak var. Ayrıca 20-30 saat oynayacağım bir oyun için 170 pahalı. 130 lira olsaydı alırdım ama.

Grafik, açık dünya ve hikaye olarak 2. oyun bariz daha iyi olsada aksiyonda ilk oyunun akıcılığını vermiyor. Bunun sebebi gerek ilk oyundaki kanca olmaması gerek bazen geliştirdiğimiz yeteneklerin biraz küt olmasından kaynaklanıyor gibi.

Geri
Yukarı