Dying Light vs Dying Light 2

Merhaba, bende Dying Light 1 var fakat Dying Light 2 174 liraya düşüyor. Ben de 1 olduğu için alınır mı sizce? Dying Light 2, uzun saatler oynatır mı? Açık dünyası nasıl? Almama gerek var mı? Dying Light 1 ile Dying Light 2 arasındaki fark nedir?

Hikayesi için alınmaz ama çok açık bir dünya 100 saatten fazla devirmişimdir sevdiğim yanları kesintisiz parkur yapmak ve inhibitör avlamak tavsiye ederim ama hikayeye çok takılıyorsan bence alma

Bildiğim kadarıyla tekrar eden düşmanlardan ve "hikayenin sonuna etki ediyor"dan şikayetçiler zaten birkaç teknik detay da var ama onlar aklımda değil. Yan hikayeler konusunda da övüldüğünü duydum. İlk oyunu Superbox tarifem yenilenince ve Disco Elysium'u bitirdikten sonra indirip oynamayı düşünüyorum.

Tekrar eden düşmanlar ilk oyunda tekrar etmiyormuymuş. :D

Neyse fanatiklik yap mıyım 2 oyunu da severek oynadım. Herkese tavsiye ederim.

Oyuna direkt kötü demek doğru olmaz. Açıkçası open world ve zombi temalı oyunları seven biri olarak ben gayet beğendim. Sanırım 1 e kıyasla sevilmemesi biraz yokluk oranına bağlı. Dying Light 1 den önce o kadar sevdiğim beğendiğim bir oyun olmadığı için bu kategoride, oyun ilaç gibi gelmişti. Şimdi hali hazırda o tadı aldıktan sonra ister istemez beklentiler yüksek oluyor, 2 nin tepki alması biraz ondan kaynaklı diye düşünüyorum.
Mesela hiç Dying Light 1 oynamamış birisi için oyun bence 9/10, 1i oynamış birisi olarak da bence 7.5/10. 0.25 puanı hikaye genelinden, 1.25 puanı da hikayeye yine Netflix dizisi usülü romantizm vs gereksiz yere bulaştırıldığı için kırdım. Kalan 1 puan oyun geneliyle alakalı o kadar olur yani. Bence bu kadar indirime girmişken alınabilir, yenur.☺️

Her açıdan DL2 daha iyi oyundur, bir tek hikaye olarak çoğu kişi 1. oyunu seçer o kadar. Ama bana sorarsanız 1. oyun çok daha iyiydi atmosfer, hikaye, oynanış vs. olarak. 2. Oyunu da severek bitirdim ama 1.nin yeri ayrı.

2'yi net al ama RPG kısmından pek beklentin olmasın aksiyon çok iyi aslında ilk Dying Light'ı geliştirip grafiklerini iyileştirip üst versiyonunu oynuyormuş gibi oluyor hikayesi de bence güzel.

Tek başarısız yanları "hikayenin sona etki ediyor" demeleriydi. Hikayesi kötü değil ama seçimlerin oyuna etkisi çok büyük değil. Bu beni etkilemedi öyle bir beklentim yoktu. Zombi pataklamak ve parkur yapmak istiyordum Ultra keyif aldım.

Bu arada 2 oyunun da yan hikayeleri tatminkâr diyebilirim. Bence atlamadan oynamaya çalışın. Co-op tavsiye ederim.

Arkadaşlarımla oynayacağım zaten tavsiye için sağ olun. :D

Ana hikâyesi sadece 40 saatti diye "hatırlıyorum" yan hikâye ve dolaşmalarla vb. 100 saat olur bence. Düzeltme: Ana hikâye ve yan hikâye vb. ile 80 saatmiş.

Ben rahat 150 saatti bulurum diye tahmin ediyorum.

Kendim henüz oynayamadım ancak çevremde oynayanlardan duyduklarım 2'de 1'in tadını yakalayamadıkları. 2 oyuna da sahip olan birçok arkadaşım 2 yerine hala 2023'te 1'i oynuyorlar. 2 parkur elementleri konusunda oyun ilerledikçe çok açılıyor ve açık dünyada gezmek zevk veriyor ancak techland çalışanlarının (Dying Light 2 oyun geliştiricisi ve yayıncısı firma) vadettikleri pek çok şey tatmin etmiyor.

Dediğim gibi hikaye çok önemli değil benim için açık dünyada gezeyim sıkılırsam 1-2 görev yine açık dünya sıkılırsam yan görev.

Dyingh lıght 1'i çok beğendikten sonra dyingh lıght 2'yi düşünmeden aldım. 110 saat DLC ve yan görevlerle oynamışlığım var. Dyingh lıght 2'ye daha başlamadık. Bu dyingh lıght 1 de senaryo beğenip dyingh lıght 2 de senaryo beğenmeme olayını anlamak güç. Şu ana kadar yapılan bütün oyunların senaryoları çok iyi. Hiçbir oyunu senaryo olarak eleştirilirken göremezsin. Bu oyuna bahane bulamadılar oynanışa gidiyorlar senaryoya çamur atıyorlar. Başka oyun düşünüyorsan Batman serisi tavsiyem.

Dyingh lıght 1'i çok beğendikten sonra dyingh lıght 2'yi düşünmeden aldım. 110 saat DLC ve yan görevlerle oynamışlığım var. Dyingh lıght 2'ye daha başlamadık. Bu dyingh lıght 1 de senaryo beğenip dyingh lıght 2 de senaryo beğenmeme olayını anlamak güç. Şu ana kadar yapılan bütün oyunların senaryoları çok iyi. Hiçbir oyunu senaryo olarak eleştirilirken göremezsin. Bu oyuna bahane bulamadılar oynanışa gidiyorlar senaryoya çamur atıyorlar. Başka oyun düşünüyorsan Batman serisi tavsiyem.

Batman serisinin bütün oyunları var başka oyun alayım diyorum neredeyse her oyuna sahibim Dying Light 2 tatlı geldi alayım dedim ama yine de bir fikrinizi alayım dedim.

Batman serisinin bütün oyunları var başka oyun alayım diyorum neredeyse her oyuna sahibim Dying Light 2 tatlı geldi alayım dedim ama yine de bir fikrinizi alayım dedim.

Parası yüksek olduğu için illegal yoldan Uncharted oynaman tek çare o zaman. Ben oynadım bitirdim. Kimse görmeden oyunu kaldırmak görevim.:) çok eğlenceli bir oyundur.

40 saat değil AFK bırakarak 40 saat yapılırda ben 17.5 saatte bitirdim en kötü sonu yaptım cok sinirliyim.

Ben zaten hemen yapmayacağım ki ana görevleri atıyorum 1 - 2 saat açık dünya da takılırım 1 - 2 görev yaparım sonra yine açık dünya da takılırım 1 - 2 yan görev yaparım.

Parası yüksek olduğu için illegal yoldan Uncharted oynaman tek çare o zaman. Ben oynadım bitirdim. Kimse görmeden oyunu kaldırmak görevim.:) çok eğlenceli bir oyundur.

Ya bilmiyorum korsan sevmiyorum ve o işlere de hiç girmek istemiyorum.

Geri
Yukarı