Dying Light 2'de FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

Furkk

Centipat
Daha fazla  
RAM
GoodRam IRDM PRO 16GB (2x8) Deep Black 3600mhz CL18 DDR4 RAM
Ekran kartı
XFX Radeon RX 6700 XT SWFT 309 12GB GDDR6 192 Bit
Anakart
Gigabyte B450M K 3600mhz(OC) M.2 AM4 mATX
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 4.40 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm
Herkese selam, Steam üzerinden satın almış olduğum Dying Light 2, oyun içi darboğaz yapıyor. FPS düşmesi ağırlıklı. Oyunu 1080p RTX Kapalı, FSR Kapalı şekilde en yüksek ayarlarda oynuyorum, en düşük ayarlarda daha da kötü :D Açık ara darboğaz fakat bazı insanlar çözmüş, onların çözümü bana işlemedi. Herhangi bir fikriniz var mı?

Bu arada, ekran kartı kullanımı düştüğü gibi FPS düşmesi giriyor, 3-4 saniye sonra düzeliyor. Yani bildiğiniz oyun takılıyor. 60 FPS ve 70 FPS'ye göz gezdirmeyin. 0 FPS'e iniyor oyun direkt donuyor sonra öyle oluyor. MSI Afterburner bunu anlık gösteremiyor. Ayrıca ekran kartının fan hızlarını ben manuel ayarladım, otomatikte de aynı manuelde de, onunla alakası yok sanırım.

1677706398223.png

1677706360805.png

1677706257254.png

Daha demin yetersiz bilgiden sebep uyarı aldım, düşünüyorum o zamandan beri; acaba daha ne kadar bilgi vermeliyim ? Açık adres falan mı lazım ? Her şey ortada.

Son düzenleme:
AMD den nefret ettim. Ya uyduruk defolu kartları yolluyorlar ya da yazılımları 5 para etmez.
Sonuçta AMD rezil bir marka benim için.
Kötü bir yorum ama çözüm bir daha amd almamak...

Çok büyük olasılık driver ile alakalı. Güncel mi kontrol edin. Güncelse bir önceki driver kurun
Evet hepsi güncel. Zaten sorun ile karşılaştığım an driverları kontrol ettim. Bu arada aynı sorun Death Stranding adlı oyunda da oluyordu. FPS drop girmese de aşırı büyük bir darboğaz vardı. 4k bile denemiştim televizyondan, aynıydı. Sadece bu 2 oyunda böyle problemlerle karşılaştım.

AMD den nefret ettim. Ya uyduruk defolu kartları yolluyorlar ya da yazılımları 5 para etmez.
Sonuçta AMD rezil bir marka benim için.
Kötü bir yorum ama çözüm bir daha amd almamak...
Evet katılıyorum, işlemci tarafında iyi olsa da; ekran kartları benim için de kötü. diğer kullandığım pc daha doğrusu laptopta, RTX 3050 Ti olmasına rağmen medium ayarlarda maks. %8 darboğaz gördüm.

Şöyle yap. MSI Afterburner üzerinde Genel Ayarlar bölümünde altlarda Enable unified GPU usage monitoring var. Oradaki kutucuğu işaretle ve Uygula, Tamam bas. MSI Afterburner yeniden başlasın. Sonra tekrar oyuna girip GPU kullanımını kontrol et.

Şöyle yap. MSI Afterburner üzerinde Genel Ayarlar bölümünde altlarda Enable unified GPU usage monitoring var. Oradaki kutucuğu işaretle ve Uygula, Tamam bas. MSI Afterburner yeniden başlasın. Sonra tekrar oyuna girip GPU kullanımını kontrol et.
İşten geldiğim gibi uygulayacağım.

Bu arada dediğim gibi, FPS'te anlık düşüşler oluyor. Yani ekran kartını 0 kullanıp tekrardan 97'ye çıkıyor.

Hayır, hâlâ aynı durumda. Oyunda ciddi bir takılmalar var. FPS drop demeye korkuyorum, yine ceza verirler şimdi :D
1677774891547.png

Son düzenleme:
Bendede Aynı Sorun Vardı Gelişmiş Ayarlardan İşleyici Modu D3D12'de Duruyordu Onu Şimdi D3D11 Olarak Ayarladım 1 Kere Fps Düştü Bir Daha Düşmedi Umarım İşine Yarar :)

Bendede Aynı Sorun Vardı Gelişmiş Ayarlardan İşleyici Modu D3D12'de Duruyordu Onu Şimdi D3D11 Olarak Ayarladım 1 Kere Fps Düştü Bir Daha Düşmedi Umarım İşine Yarar :)
Dostum her şeyi denemiştim fakat bir çözümü yoktu, elbette onu da denemişimdir. Şu anda RTX 3070 Ti kullanıyorum hiç sorun yaşamadım amd'ye el sürmem daha :D

Herkese selam, Steam üzerinden satın almış olduğum Dying Light 2, oyun içi darboğaz yapıyor. FPS düşmesi ağırlıklı. Oyunu 1080p RTX kapalı, FSR kapalı şekilde en yüksek ayarlarda oynuyorum, en düşük ayarlarda daha da kötü :D açık ara darboğaz fakat bazı insanlar çözmüş, onların çözümü bana işlemedi. Herhangi bir fikriniz var mı?

Bu arada, ekran kartı kullanımı düştüğü gibi FPS düşmesi giriyor, 3-4 saniye sonra düzeliyor. Yani bildiğiniz oyun takılıyor. 60 FPS ve 70 FPS'ye göz gezdirmeyin. 0 FPS'e iniyor oyun direkt donuyor sonra öyle oluyor. MSI Afterburner bunu anlık gösteremiyor. Ayrıca ekran kartının fan hızlarını ben manuel ayarladım, otomatikte de aynı manuelde de, onunla alakası yok sanırım.

Eki Görüntüle 1686923

Eki Görüntüle 1686922

Eki Görüntüle 1686918

Daha demin yetersiz bilgiden sebep uyarı aldım, düşünüyorum o zamandan beri; acaba daha ne kadar bilgi vermeliyim? Açık adres falan mı lazım? Her şey ortada.

Sadece bu oyunda mı FPS de sorun yaşıyorsunuz genel mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı