Dying Light 2'ye ne oldu?

Hala yapım aşamasında. Dead Island 2 için de aynısını yapmışları ama oyun iptal olmuştu. Umarım DL 2 gözümüzü kara çıkarmaz.

Bu arada isterseniz Steam'den istek atayım. Boş vaktim olursa bazı arkadaşlarımı da çağırırım CO-OP oynarız. Ne dersiniz?

Oynanış videosunda ki gibi olursa efsane bir oyun olur. İlk oyunda oynanış olarak muhteşemdi ama görevler hep aynı olduğu için sarmamıştı bazı kişileri. Bu oyunda hikayeyi yaparlarsa efsane olacaktır. Bir tek parkur bu sene biraz abartı gibi duruyor.

Arkadaşlar az önce bir Dying Light gireyim dedim. Oyunu oynarken kendi kendime: "Bu oyunun ikisi gelmeyecek miydi be, Nisan mayıs gibi?" dedim. 😀 Evet oyunu bilinmeyen bir tarihe ertelediler ama 6 aydır hiç ses soluk yok. Bu oyunun kaderi hakkında bilgisi olan var mı?
Aslında her şey çok iyi gidiyordu. Hatta bence çıkarmaya hazırlanıyorlardı ama son Cyberpunk faciasından sonra oyunu tamamen düzeltmek için bilinmeyen bir tarihe ertelendi. Veya şu son çıkan Dead Island 2 haberlerinden sonra bir şeyleri düzeltmeye çalışıyor olabilirler.

Bu konuda haberini yapmış olduğum üzere geçtiğimiz günlerde koleksiyon sürümü sızdırıldı. Yakın zamanda yapımcı firma Techland'dan bir duyuru görebiliriz.

Oyunun başında sayılan önemli isimler şirketten ayrıldı. Bunlardan biri hikayeyi yazıyor diğeri oynanışla alakalı biriydi. Haliyle oyunda şuanda yolunda gitmeyen şeylerin toparlanması aşaması var gibi.

İptal olma söz konusu değil tabi ki şirket batmazsa.

Geri
Yukarı