Çözüldü Dying Light görüntü ayarları kaydedilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

SOULİANİS

Hectopat
Merhaba arkadaşlar Dying Light'ta görüntü ayarlarım hep yüksekte oynadım pek bir sıkıntım olmasa da bazı sahneler de 20 FPS'ye kadar düşüyor. Ayarları değişmeye çalıştığımda (NVIDIA pcss ayarları değişti oyunu yeniden başlatın) yazısı geliyor bende tamam deyip yeniden başlatıyorum ama oyuna tekrar girdiğimde bütün ayarlar aynı kalıyor. Çözümünü bilen biri varsa çok yardımı dokunur şimdiden teşekkürler.

Ekran Görüntüsü (349).png

Çözüm
Ben o ayarı kendim kapattım veya kendisi kapansın sıkıntı yok ama neden oyunu yeniden açtığım zaman ayarlar eski haline geliyor sürekli bir döngü oluyor o zaman ayarı değiştir yeniden başlat tekrar ayar yap. Ayarların sıfırlanmaması için ne yapmam lazım? Steam'den oyun dosyalarını doğruladım gene bir şey değişmedi.
Windows Defender kullanıyorsan eğer Virüs ve tehdit koruması > Virüs tehdit koruması ayarları > Ayarları yönet > Gerçek zamanlı koruma ayarını devre dışı bırak. Ardından NVIDIA kart kullanıyorsan görev çubuğu saatinin orada NVIDIA Denetim Masası'na sağ tık çıkış yaparak kapat. Oyuna girip ayarları kaydetmeyi dene bakalım olacak mı? Steam'de aynı sorunu yaşayan birisi çözümün bu olduğunu söylemiş. İşe yararsa gerçek zamanlı koruma ve NVIDIA denetim masasını tekrar etkinleştirmende sıkıntı yok.
O kadar araştırdım bu hata ile karşılaşan bir kişi bile bulamadım. Acaba oyun crack mi? Bir de ana menüde deneyin.

Oyun crackli değil Steam üzerinden oynuyorum. Hem ana menü hem de oyun içi ayarlardan denedim ama her oyunu kapatıp açışımda bütün görüntü ayarları sıfırlanıyor.
O kadar araştırdım bu hata ile karşılaşan bir kişi bile bulamadım. Acaba oyun crack mi? Bir de ana menüde deneyin.

Oyun crackli değil Steam üzerinden oynuyorum. Hem ana menü hem de oyun içi ayarlardan denedim ama her oyunu kapatıp açışımda bütün görüntü ayarları sıfırlanıyor.

Gölge harita boyu ayarını düşürmeye kalktığım zaman bu yazı geliyor oyunu kapatıp açıyorum ayarlar gene eski halinde. Bu ayarın ne işe yaradığını bilen var mı düşürüp düşürmemem oyundaki FPS'ime bir etkisi var mı?

Son düzenleme:
PCSS bildiğim kadarıyla gölge kalitesini arttırmaya yarayan bir ayar ve aktif olması için gölge harita boyu ayarının en yüksekte olması gerekiyor. Gölge harita boyu ayarını düşürmeye kalktığında otomatik olarak PCSS ayarının kapanmasını tetikliyor.

Pcss bildiğim kadarıyla gölge kalitesini arttırmaya yarayan bir ayar ve aktif olması için gölge harita boyu ayarının en yüksekte olması gerekiyor. Gölge harita boyu ayarını düşürmeye kalktığında otomatik olarak pcss ayarının kapanmasını tetikliyor.

Ben o ayarı kendim kapattım veya kendisi kapansın sıkıntı yok ama neden oyunu yeniden açtığım zaman ayarlar eski haline geliyor sürekli bir döngü oluyor o zaman ayarı değiştir yeniden başlat tekrar ayar yap. Ayarların sıfırlanmaması için ne yapmam lazım? Steam'den oyun dosyalarını doğruladım gene bir şey değişmedi.

Windows Defender kullanıyorsan eğer Virüs ve tehdit koruması > Virüs tehdit koruması ayarları > Ayarları yönet > Gerçek zamanlı koruma ayarını devre dışı bırak. Ardından NVIDIA kart kullanıyorsan görev çubuğu saatinin orada NVIDIA Denetim Masası'na sağ tık çıkış yaparak kapat. Oyuna girip ayarları kaydetmeyi dene bakalım olacak mı? Steam'de aynı sorunu yaşayan birisi çözümün bu olduğunu söylemiş. İşe yararsa gerçek zamanlı koruma ve NVIDIA denetim masasını tekrar etkinleştirmende sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows Defender kullanıyorsan eğer virüs ve tehdit koruması > virüs tehdit koruması ayarları > ayarları yönet > gerçek zamanlı koruma ayarını devre dışı bırak. Ardından NVIDIA kart kullanıyorsan görev çubuğu saatinin orada NVIDIA Denetim Masası'na sağ tık çıkış yaparak kapat. Oyuna girip ayarları kaydetmeyi dene bakalım olacak mı? Steam'de aynı sorunu yaşayan birisi çözümün bu olduğunu söylemiş. İşe yararsa gerçek zamanlı koruma ve NVIDIA denetim masasını tekrar etkinleştirmende sıkıntı yok.

Teşekkürler. Bu benim sorunumu çözdü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı