Dying Light Kasma Sorunu Çözümü

InNaTeF

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Dying Light PC'ye optimizasyon sorunları ile geldi. Bunun üzerine patchlar yapıldı ve sorunlar giderilmeye çalışıldı. Bende patchları yaptığınız halde donan,takılmalar olan vs. sorunları çözmek için uğraştım. Aslında bunların hepsi internette var ama bunları bir bütün hale getirmeye çalıştım. Bu ayarları ekran kartları Dying Light'ın Minimum sistem gereksinimlerinin altında olanların ve ya minimum sistem gereksinimini karşılayanların yapmasını istiyorum. Ekran kartı örneğin GTX 750ti ve R9 270 üstü olanlar yapmasın. İlk önce benim nvdia ekran kartım olduğu için ordan göstereceğim.

1) Sağ tıklayın nvidia denetim masasını açın. 3D ayarların yönetilmesine tıklayın. Gelen ekranda program
ayarları deyip, ekle deyin. Gelen pencerede gözat'a tıklayın. Dying Light'ı nereye yüklediyseniz oraya gidin ve Oyunun Launcherini seçin.Daha sonra ayarları resimlerdeki gibi yapın ve kaydedin.

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

2) Bu ayarları yaptıktan sonra Yeni bir not defteri açıyoruz . Yukarıdan dosya deyip aç diyoruz. Daha sonra Belgelerime giderek Dying Light'ı buluyoruz. Dying Light klasörünün içerisine giriyoruz. Out'a giriyoruz ordan da settings klasörüne giriyoruz. Daha sonra dosya türünü metin belgeleri değilde tüm dosyalar olarak seçiyoruz. Önümüze audio ve video olmak üzere iki dosya geliyor. Biz video'yu seçerek aç diyoruz ve ayarları resimdeki gibi yapınız ve kaydediniz.

a.png

b.png

c.png

d.png

e.png

Daha sonra oyuna hiçbir ayarlara dokunmadan giriniz.Eğer çözünürlük size çok düşük geliyorsa aynı yöntemle Resolution seçeneğini 1024x768 yapabilirsiniz. Umarım yararlı olmuşumdur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı