Dying Light ReShade grafik modu

Lee Everett

Hectopat
Dy.png

Dying Light 2 oynamadan önce Dying Light 1 oynamak istiyor ve grafiklerini beğenmiyorsanız ReShade ile grafiklerin kalitesini bayağı bir arttırabilirsiniz. Ben ilk Watch Dogs 2'de uyguladım ReShade uygulamasını ve oyunu GTA VI'ya çevirdim adeta. Şu an sildiğim için fotoğrafları yok ama ReShade ile oyunların görüntü kalitesini aşırı şekilde arttırabiliyorsunuz. Witcher 2'de bile denedim ve oyunu aşırı güzelleştirdi. Şu an Bannerlord'da deniyorum ve onda da aşırı güzelleştirdi kaliteyi. Önce sonra diye koyuyorum karşılaştırma yapmak isterseniz diye eğer. Kendiniz karar verin. Benim açımdan ben şahsen renksiz şeyleri sevmiyorum oyunların renkli renkli olmasını seviyorum ve Dying Light 1 o açıdan biraz kötü gelmişti ve test edeyim dedim. Sonuç bu.

Adsız.png

Görüş mesafesini biraz kısıp ayarlarla biraz oynayarak daha iyi FPS alabilirsiniz. RAM kullanımının düşük olmasının sebebi Memory Cleaner adında RAM kullanımı yükselince temizleyen bir uygulama kullanıyorum ara sıra durma olduğu için 6 GB RAM ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1297000

Dying Light 2 oynamadan önce Dying Light 1 oynamak istiyor ve grafiklerini beğenmiyorsanız ReShade ile grafiklerin kalitesini bayağı bir arttırabilirsiniz. Ben ilk Watch Dogs 2'de uyguladım ReShade uygulamasını ve oyunu GTA VI'ya çevirdim adeta. Şu an sildiğim için fotoğrafları yok ama ReShade ile oyunların görüntü kalitesini aşırı şekilde arttırabiliyorsunuz. Witcher 2'de bile denedim ve oyunu aşırı güzelleştirdi. Şu an Bannerlord'da deniyorum ve onda da aşırı güzelleştirdi kaliteyi. Önce sonra diye koyuyorum karşılaştırma yapmak isterseniz diye eğer. Kendiniz karar verin. Benim açımdan ben şahsen renksiz şeyleri sevmiyorum oyunların renkli renkli olmasını seviyorum ve Dying Light 1 o açıdan biraz kötü gelmişti ve test edeyim dedim. Sonuç bu.

Eki Görüntüle 1297001

Görüş mesafesini biraz kısıp ayarlarla biraz oynayarak daha iyi FPS alabilirsiniz. RAM kullanımının düşük olmasının sebebi Memory Cleaner adında RAM kullanımı yükselince temizleyen bir uygulama kullanıyorum ara sıra durma olduğu için 6 GB RAM ile.
Ne kadar FPS farkı oluyor? Nereden indirdiniz? Böyle uygulamaların çok fazla sahte link'i oluyor o yüzden indirdiğiniz yeri atabilir misiniz acaba?

https://reshade.me/ indirme linki. FPS farkı 10 FPS falan oluyor ki şahsen 60 FPS üzeri alıyorsan sıkıntı olmaz ama sabit 60 alıyorsan yine 50 FPS almaya değer çünkü Watch Dogs 2`de heleki birkaç ayarla oynarsan oyunu yepyeni bir oyuna hatta GTA VI`ya dönüştürüyor resmen. Witcher 2 bile eski bir oyun ve onu bile güzel yapmayı beceriyor. Artı olarak Dying Light 1 renkler açısından ReShade`siz şekilde bana güzel gelmiyor şahsen gerçek olarak göremiyorum oyunu. Ama hdr ve bloom gibi ayarları açıp oynamalar yapınca baya orada gibi hissediyorsun. İlk uygulamayı açıp hangi oyunsa .exesini seçeceksin. Sonra presetini seçmeni isteyecek oradan ReShade.iniyi seçeceksin browse basıp. Sonra ReShade buradan oyunun ismini arat olması lazım tabi oyun yoksa deneme sakın. Oyunun ismini aratıp Direct3D 9 falan yerinde ne yazıyor ona bak Rendering API`sı ne diye. Sonra Sana sorucak oradan seçersin aratıp işte. Ve efekt listesi gelecek indirmek için yukarıdan Uncheck all tıklayıp Check all yap ve next de. İndirecek efektleri bitince Finish deyip oyuna gir. Klavyende Home tuşuna basarak efektleri teker teker deneyip ayarlayabilirsin.

Eki Görüntüle 1297000

Eki Görüntüle 1297001

Görüş mesafesini biraz kısıp ayarlarla biraz oynayarak daha iyi FPS alabilirsiniz. RAM kullanımının düşük olmasının sebebi Memory cleaner adında RAM kullanımı yükselince temizleyen bir uygulama kullanıyorum ara sıra durma olduğu için 6 GB RAM ile.

Geri alabiliyoruz mu?

Geri
Yukarı