Sürprizbozan Dying Light: The Following tüm sonları

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Dikkat spoiler!

Arkadaşlar bu akşam Dying Light'ı bitirdim ama aklıma birkaç şey takıldı. 1.sonda zombi olarak lağım kapağından dışarı çıkıyoruz bu kısmı anlayamadım. Saçma bir teori olacak ama tüm hikayenin başını mı konu alıyor burada yoksa başka bir şeyi mi? 2. sonda ise nükleer bombayı patlatıyoruz. Zaten amacımız tedaviyi bulup şehirdeki sağ kalanları kurtarmak değil miydi? Bombayı patlatarak tüm karantina bölgesinin ölmesine sebep olmuyor muyuz? Oyunun sonları mı saçma yoksa ben mi oyunu yarım yamalak oynamışım. 🙁
Sizin dediğiniz lağım kapağından çıkma olayı Crane'in oyun başında Jade tarafından kurtartılmadan önce ısırılmasından başlıyor. Crane orada virüsü alıyor ve oyunun sonlarına doğru antizin alamadığı için zombiye dönüşüyor. Diğer sonda da zombiye dönüşmeden bomba yüzünden ölüyoruz. Gizli 3. Son hakkında Bir bilgim yok maalesef

Kanka nukleer bomba patlayinca 2. oyundan devam ediyor hikaye
O zombi sonunda.
O ilac insanlari zombi yapıyor ve sen yavaş yavas olurken her şeyin nasıl basladigini goruyosun aslnda savas da kullanilacak olan zombinin kacip dunyayi enfekte etmesini yani.
Hayır hocam bomba yüzünden zombi olmuyorlar. 2. Oyunun başında anlatılıyor zombi salgını tedavi ediliyor ama salgının üzerinde deney yapıp biyolojik bir silah yapmaya çalışırken bir daha ellerinde patlıyor ve bu sefer bütün dünyaya yayılıyor.

virüsü Harran'dan dışarıya çıkartıp bütün dünyaya kontrolsüzce yayılmasına sebep oluyorsun.
Böyle olsa oyunun sonunun gözümde değeri bayağı bir yükselir ama:
  • Lağımdan çıktığımız yer, The Following haritasında ağlayan bebeği bulmak için gittiğimiz park.
  • Öyle bile olsa oyun bunu ifade edememiş, 5 yıl sonra öğrenmiş oluyorum.

Sizin dediğiniz lağım kapağından çıkma olayı Crane'in oyun başında jade tarafından kurtartılmadan önce ısırılmasından başlıyor. Crane orada virüsü alıyor ve oyunun sonlarına doğru antizin alamadığı için zombiye dönüşüyor. Diğer sonda da zombiye dönüşmeden bomba yüzünden ölüyoruz. Gizli 3. son hakkında bir bilgim yok maalesef.

Hayır hocam bomba yüzünden zombi olmuyorlar. 2. oyunun başında anlatılıyor zombi salgını tedavi ediliyor ama salgının üzerinde deney yapıp biyolojik bir silah yapmaya çalışırken bir daha ellerinde patlıyor ve bu sefer bütün dünyaya yayılıyor.

İste nukleer bomba sonucunda ikinci oyunun hikayesi devam ediyor zaten oyunun basinda patlamadan bahsediliyor.

Kulede herkes antizine muhtaç değildi, ısırılanlar koşucu olarak değerlendiriliyordu.

Koşucular da ısırılmıştı diye biliyorum. Ve ikmalleri de kalmayacaktı zaten. Enfeksiyon bütün kuleyi sarmıştı. Following DLC'sini oynayalı baya oluyor ama ben kimsenin o esnada hayatta kaldığını sanmıyorum.

Geri dönüş yolunu ararken "üstün zombi" haline dönüşmüş Kyle olarak yanlışlıkla virüsten etkilenmemiş ve karantinaya girmemiş bir şehre çıkıyorsun ve istemeden de olsa virüsü Harran'dan dışarıya çıkartıp bütün dünyaya kontrolsüzce yayılmasına sebep oluyorsun.

Orası Harran değil mi zaten? Karantinalı bir şehrin yanındaki bir şehirde annesiyle parka giden çocuklar fikri bana akıl karı gelmedi de.

Böyle olsa oyunun sonunun gözümde değeri bayağı bir yükselir ama:
  • Lağımdan çıktığımız yer, The Following haritasında ağlayan bebeği bulmak için gittiğimiz park.
  • Öyle bile olsa oyun bunu ifade edememiş, 5 yıl sonra öğrenmiş oluyorum.

2. oyunu oynadıysanız bunun hakkında bir yorumum var ama oynamadıysanız kendime saklayacağım.

Oynamadım ama paylaşabilirsiniz.

Ben spoiler içine yazayım, diğerlerinin bakmasını önermem.

Oyun Crane'in virüsü dünyaya yaymasıyla bitmiyor. Harran virüsü 2014'de bitiyor ama 2021 yılında GRE arka planda çalışma yaparken virüsü kazayla dünyaya tekrar yayıyorlar ve dünyanın çivisi çıkıyor. Dünya çok hızlı kaybediyor ve insan nüfusunun %90-95'i hayatını kaybediyor, daha da fazla olabilir bu rakam. Yani Crane bir şeyi yaymıyor. Crane'in gözünden virüsün patlak verdiği bu şehrin içinde her tür kötü şeyi görüp, Kadir Süleyman'ın peşine düşmesi ve teşkilattan çalınan bir dosyayı geri alması için o şehirde macerası anlatılıyordu.

Koşucular da ısırılmıştı diye biliyorum. Ve ikmalleri de kalmayacaktı zaten. Enfeksiyon bütün kuleyi sarmıştı. Following DLC'sini oynayalı baya oluyor ama ben kimsenin o esnada hayatta kaldığını sanmıyorum.

Orası Harran değil mi zaten? Karantinalı bir şehrin yanındaki bir şehirde annesiyle parka giden çocuklar fikri bana akıl karı gelmedi de.

2. oyunu oynadıysanız bunun hakkında bir yorumum var ama oynamadıysanız kendime saklayacağım.
1. Oyundan spike hayatta kalmıştı. 2. Oyunun başında vardı.

Ben spoiler içine yazayım, diğerlerinin bakmasını önermem.

Oyun Crane'in virüsü dünyaya yaymasıyla bitmiyor. Harran virüsü 2014'de bitiyor ama 2021 yılında GRE arka planda çalışma yaparken virüsü kazayla dünyaya tekrar yayıyorlar ve dünyanın çivisi çıkıyor. Dünya çok hızlı kaybediyor ve insan nüfusunun %90-95'i hayatını kaybediyor, daha da fazla olabilir bu rakam. Yani Crane bir şeyi yaymıyor. Crane'in gözünden virüsün patlak verdiği bu şehrin içinde her tür kötü şeyi görüp, Kadir Süleyman'ın peşine düşmesi ve teşkilattan çalınan bir dosyayı geri alması için o şehirde macerası anlatılıyordu.
Videoyu buldum.
Videoda Kyle'ın karantina bölgesinden dışarı çıkıp virüsü yaydığını söylüyor.
İkinci oyunun başında farklı söylenmesinin sebebi geliştiricilerin ikinci oyunda hikayeyi The Following'in sonundan biraz farklı şekilde devam ettirmek istemeleriymiş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı