E-3LUE Mazer 2500 DPI Gaming Mouse İncelemesi

Kullanmakta olduğum fare (Logitech G300S) bozulduğu için farklı bir fare almayı düşündüm. Bu aralar Aliexpress'ten bir sürü alışveriş yaptığım için mouse u da oradan almayı terchi ettim. Aliexpress de 15 dolara gibi bir fiyatı vardı indirim kuponu ile 10 dolara aldım. Bana tam olarak 40 TL'ye geldi. Fare elime tam olarak 16 günde ulaştı. Eski kullandığım fare küçüktü ve bundan biraz rahatsız oluyordum o yüzden bunu almayı düşündüm. Farenin ismi biraz komik duruyor fakat Logitech de olduğu gibi bunun da kendi uygulaması ve kendi sitesi de var. Sormak istediğiniz veya merak ettiğiniz bir şey olursa size yardımcı olmaya çalışacağım.

Farenin beğendiğim yönleri :
  • Makro tuşlarının daha kolay kullanılabilirliği
  • Sol alt tarafında Denge Halkası denilen yer
  • Kablosunun kalitesi
  • Hz ayarlama çubuğu
Farenin beğenmediğim yönleri:
  • Tek renk ışığının olması
  • Mavi rengin çok yoğun olmasından dolayı göz alması
  • Uygulama da profil değiştirmek için fare de ekstra bir tuş olmaması
1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
6.jpeg

Aklıma geldikçe bilgi eklemeye devam edeceğim. Öncelikle mouse Everest in mouse ları gibi kaba ve ağır değil. Eski kullandığım mouse dan azcık ağır. Makro tuşları biraz dandik gibi duruyor ileri geri kıpırdıyor fakat zararı olacağını düşünmüyorum.

Mousepad biraz kirli mi ne? Beni temizle diye bağırıyor yavrucak :D
Genelde kahvaltıları bilgisayarımdan bir şey izlerken yaptığım için birazcık :D kirli duruyor.

Fareyi aldığımdan itibaren 6 ay geçti. Olumsuz olarak sadece bir şey söyleyeceğim oda makro tuşları sanki yerlerinden her an çıkacak gibi duruyor. 2. Aydan itibaren böyle olmaya başladı 4 ayda düşmediyse hala düşmez. :) Onun dışında başka bir sıkıntısı yok bütçesi olmayanlara tavsiye ederim.

Firmanın isminin Mazer olmasının amacı acaba yanlışlıkla Razer diye gören birine satabilir miyiz herhalde :D

Fareyi alalı 11 ay oldu hala sıkıntısız kullanılıyor. Soldaki tuşlarına makro ayarlamıştım başka bir bilgisayara taktığım zaman bile makrolar ayarlı bir şekilde duruyor. Hiçbir sıkıntısı çıkmadı Everest markalı fare yerine bunu almanızı tavsiye ediyorum.

Farenin tekerleğindeki detay çok hoşuma gitti. Altından bakılınca o bölmenin komple görünmesi yani. (Umarım anlatabilmişimdir :LOL:)
Ben de şu an G300s kullanıyorum. Herhangi bir problem olması durumunda düşünülebilir. Mouse'um 1 senelik var ya da yok :D Kısa vadede bir sıkıntı beklemiyorum ama bu "Mazer" aklımda bulunsun yine de :ROFL:(y)

Farenin tekerleğindeki detay çok hoşuma gitti. Altından bakılınca o bölmenin komple görünmesi yani. (Umarım anlatabilmişimdir :LOL:)
Ben de şu an G300s kullanıyorum. Herhangi bir problem olması durumunda düşünülebilir. Mouse'um 1 senelik var ya da yok :D Kısa vadede bir sıkıntı beklemiyorum ama bu "Mazer" aklımda bulunsun yine de :ROFL:(y)
Benim G300S de güzel hiç sıkıntısı yokken donmaya, modları sıfırlama gibi hatalar yapmaya başladı ondan değiştirdim. Benim farem de 1 sene 2 ay gibi sürede bozuldu inşallah sizinkine bir şey olmaz. :)

Fare tekeri klasik Aliexpress Gaming fare tekeri. :ajan:

Evet arkadaşlar konuyu açalı 1 yıl 2 ay geçmiş. İkinci bir güncelleme paylaşayım farenin tekeri durup dururken bozuldu. Artık sadece tuş olarak kullanılabiliyor. Sürükleme yaparken kullanamıyorum ve bu yüzden fare benim için miadını doldurdu. Bir diğer sıkıntı ise makro tuşları emanet gibi durmaya başladı. Yerinden çıkmıyor fakat sallanıyor. Everest gibi markayı kullanacağınıza Mazerin yeni farelerini kullanmanızı tavsiye ediyorum. Artık dizüstü kullandığım için kablosuz fare kullanıyorum ve ASUS WT425 sipariş ettim geldiği zaman onunda incelemesini sizlerle paylaşırım. İyi günler. :)

Geri
Yukarı