e-Devlet askerlik başvurusu sonrasında yapılacaklar nedir?

pesiNsane

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Alacak Yönetim UZMANI
İyi forumlar.

31 Aralık günü tecilim bitiyor ve askerlik başvurusu süreçlerim başlıyor, öğrenmek istediğim bazı konular var.

Eskisi gibi artık şubeye gidip oradan başvuru yapılmıyor, e-Devlet üzerinden başvuru yapılıyor sanırsam ve sonrasında aile hekimine gidip muayene olunuyor.
Sonra askere elverişli olursam hekim sisteme giriyor ve şubeye gitmeden işlemlerimi hallediyorum benim bildiğim böyle.
Öğrenmek istediğim yakın tarihte başvuru yapan internet üzerinden arkadaşların. Baştan sonra süreçleri anlatabilir mi?
Başvuru yapıktan sonra ne yapılması gerektiğini özellikle yazarlarsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yaptım aynı dediğin gibi hekim muayne bile etmedi beni sadece bir şeyin var mı falan filan yok dedim bitti sonra ise bir tane işlem vardı e-Devlet'te adını bulursam söylerim oradan da işte bedelli mi yoksa normal mi işte celp dönemlerini ayarlıyorsun bitiyor sonra bekliyorsun neresi çıkacak diye.

Ben yaptım aynı dediğin gibi hekim muayne bile etmedi beni sadece bir şeyin var mı falan filan yok dedim bitti sonra ise bir tane işlem vardı e-Devlet'te adını bulursam söylerim oradan da işte bedelli mi yoksa normal mi işte celp dönemlerini ayarlıyorsun bitiyor sonra bekliyorsun neresi çıkacak diye.
Başvuru kısmını diyorsun büyük ihitmal, meslek, eğitim durumu kısmı değil mi ? öğrenip yazma şansınız var mıdır ?

Askerlik hizmet işlemleriymiş muayene olduktan sonra bu işlem açılır yoksa gözükmez muayene sonucunun askerlik şubesine gidecek internetten bakacaklar işte rapora oradan kabu edecekler seni sonra bu işlemi yapacaksın.

İlk olarak yoklama başvurusu yapıyorsun e devletten. Sonra aile hekimine muayene oluyorsun. Hekim raporu askerlik şubesine ulaştığı zaman yine e devlet üzerinden askerlik tercih işlemlerini yapıyorsun. Yani subay, astsubay, er, bedelli gibi. Yoklama başvurusunda da bunları soruyorlar sanırım ama tercih işlemlerinde de bu tercihlerini yapman gerekiyor. Son olarak ta celp dönemin açıklanır ve sevk kağıdını alıp birliğine katılırsın.

İlk olarak yoklama başvurusu yapıyorsun e devletten. Sonra aile hekimine muayene oluyorsun. Hekim raporu askerlik şubesine ulaştığı zaman yine e devlet üzerinden askerlik tercih işlemlerini yapıyorsun. Yani subay, astsubay, er, bedelli gibi. Yoklama başvurusunda da bunları soruyorlar sanırım ama tercih işlemlerinde de bu tercihlerini yapman gerekiyor. Son olarak ta celp dönemin açıklanır ve sevk kağıdını alıp birliğine katılırsın.
Şubeye uğramadan, e-devlet üzerinden her şey yapılıyormuş teşekkürler.
Askerlik hizmet işlemleriymiş muayene olduktan sonra bu işlem açılır yoksa gözükmez muayene sonucunun askerlik şubesine gidecek internetten bakacaklar işte rapora oradan kabu edecekler seni sonra bu işlemi yapacaksın.
Teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı