e-Devlet askerlik sorgulama nasıl yapılır?

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
2022 Eylül'de 19 yaşıma girdim. 2023 Ocak askerlik yoklaması yapacaktım böyle garip sorular çıktı. Askere ne zaman gideceğim ve tarih nedir öğrenmek istiyorum sadece. Nasıl yapabilirim? Bilgilendirirseniz sevinirim.

1672656033584.png

Gelmiş olabilir, ki bana gelemez çünkü cep telefonum yok.
Anladım hocam ben de 19 yaşındayım benim yaşımdaki arkadaşlarıma "yoklama kaçağına düşmemek için 31.12.2022 tarihine kadar askerlik işlemlerinizi tamamlamanız gerekir" diye bir sms geldi ben de gidip askerliğimi tecil ettirdim.

Hocam her 20 yaşına gelen ya da 20 yaşından gün alan her Türk gencine yoklama mesajı geldi. Üniversite okuyorsanız öğrenci belgeniz ile ya da mezunsanız lise mezuniyet belgesi ile tecil uzatma yapmanız lazım. Yoksa askere çağırırlar.

Hocam her 20 yaşına gelen ya da 20 yaşından gün alan her Türk gencine yoklama mesajı geldi. Üniversite okuyorsanız öğrenci belgeniz ile ya da mezunsanız lise mezuniyet belgesi ile tecil uzatma yapmanız lazım. Yoksa askere çağırırlar.
Tecil ettirme gibi bir niyetim yok. Direkt bu yıl yoklama yaptırıp askere gitmek istiyorum. Uni okumuyorum aslında açık lise'deyim. Açık lise de ortalama 1 seneye tam puan yaparım gibi görünüyor tecil ettirsem mi direkt askere mi gitsem emin olamadım. Neyse cevap için hepinize teşekkürler.

Tecil ettirme gibi bir niyetim yok. Direkt bu yıl yoklama yaptırıp askere gitmek istiyorum. Uni okumuyorum aslında açık lise'deyim. Açık lise de ortalama 1 seneye tam puan yaparım gibi görünüyor tecil ettirsem mi direkt askere mi gitsem emin olamadım. Neyse cevap için hepinize teşekkürler.

Bence tecil ettir hakkını sonuna kadar kullan para vermiyorsun ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı