e-Devlet "En yakın askerlik şubesine müracaat ediniz."

Gwynbleidd11

Kilopat
Daha fazla  
Üniversite lisans 2. sınıf öğrencisiyim. Geçen sene e-Devlet'ten aldığım belgede 2029 yılına kadar tecil gözüküyordum. Sonra okulda fakültede isim değişikliği oldu. Bundan dolayı bizim teciller yandı sanırım. Şu anda "En yakın askerlik şubesine müracaat ediniz." uyarısı ile karşılaşacağım. Askerlik subesine gideceğim ama daha önce böyle bir olayla karşılaşan var mı? Para cezası gelir mi?

Son düzenleme:
@Gwynbleidd11 Ödemezsiniz.

Benim de 1. sınıfta başıma geldi. Askerlik şubesi sizi muhtemelen SGK'ya yönlendirecek. Öğrenci belgenizle birlikte gidip tekrar uzatacaksınız. Normalde öğrenci işleri yapıyor bu işlemi ama bazen bu tarz durumlarla karşılaşılabiliyor. Endişe etmenize gerek yok.

Hatta belki bu işlem online bile yapılıyordur. Siz askerlik şubesine gidip işlemleri yaptırın. Bir sıkıntı çıkmaz. Yanınızda öğrenci belgesi olsun.

@Gwynbleidd11 Ödemezsiniz.

Benim de 1. sınıfta başıma geldi. Askerlik şubesi sizi muhtemelen SGK'ya yönlendirecek. Öğrenci belgenizle birlikte gidip tekrar uzatacaksınız. Normalde öğrenci işleri yapıyor bu işlemi ama bazen bu tarz durumlarla karşılaşılabiliyor. Endişe etmenize gerek yok.

Hatta belki bu işlem online bile yapılıyordur. Siz askerlik şubesine gidip işlemleri yaptırın. Bir sıkıntı çıkmaz. Yanınızda öğrenci belgesi olsun.
Hocam bazıları Ek-C2 belgesi gerekli diyor. Ben sadece öğrenci belgesi ile gideceğim. Bir sıkıntı olmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı